سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 20 Mar 2018
۰

ظریف: هیچ بازدید هسته‌ای نمی‌تواند بهانه‌ای برای اطلاع یافتن از اسرار کشور باشد

چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۲
وزیر خارجه کشورمان گفت: هیچکدام از بازدیدهای آژانس نمی‌تواند بهانه‌ای باشد برای اطلاع یافتن از اسرار کشور.
ظریف: هیچ بازدید هسته‌ای نمی‌تواند بهانه‌ای برای اطلاع یافتن از اسرار کشور باشد
به گزارش خدمت؛ محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به روسیه در جمع خبرنگاران گفت: در موضوع برجام با توجه به سیاست‌های اخیر آمریکا در این خصوص نیاز به هماهنگی بین ایران و روسیه است. در این باره هماهنگی‌های خوبی هم در گذشته وجود داشته و دو کشور از مواضع یکدیگر در سازمان‌های بین‌المللی از مواضع یکدیگر حمایت کرده‌اند و روسیه نیز حمایت خوبی از ایران در بحث برجام داشته است.

وی ادامه داد: ما با چالش‌های مشترکی روبرو هستیم که مهمترین آنها چالش‌های منطقه‌ای است.

وزیر خارجه با بیان اینکه ایران و روسیه در سوریه توانستند به کمک مردم سوریه آمده و تروریست‌ها را به عقب برانند و امروز وضعیت در میدان بسیار خوب است، اظهار داشت: با همکاری خوب ایران، روسیه و ترکیه، وضعیت در صحنه سیاسی هم بهبود یافته و حتی توانستیم تا حد زیادی از تنش‌ها و درگیریها جلوگیری کنیم.

ظریف ادامه داد: یکی از موضوعاتی که ما می‌توانیم با روسیه درباره آن همکاری و مذاکره داشته باشیم، منطقه و سوریه است. این سفر یک تمرکز درباره سوریه دارد به علاوه موضوعات دو جانبه و چند جانبه که دنبال می‌کنیم.

وزیر خارجه کشورمان درباره سخنان آمانو که گفته بود بین اماکن نظامی و غیر نظامی برای بازرسی تفاوتی قائل نمی‌شویم نیز گفت: هم پروتکل الحاقی مشخص است و هم برجام و چارچوب‌های آنها برای بازدید از مکان‌هایی است که امکان فعالیت‌های هسته‌ای در آنها وجود داشته باشد و جمهوری اسلامی هم همانطور که آژانس تاکنون در زمینه عدم فعالیتهای اعلام نشده بارها اثبات کرده، کاملاً به درستی عمل کرده و همانطور که در بند 74 ضمیمه یک ذکر شده هیچکدام از این بازدیدها نمی‌تواند بهانه‌ای باشد برای اطلاع یافتن از اسرار کشور.
کد مطلب: 78106
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند