يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 18 Mar 2018
۰

دانشگاه کابل در اعتراض به کشتار مسلمانان میانمار تعطیل شد

چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۵
دانشجویان دانشگاه کابل، در اعتراض به کشتار مسلمانان روهینگیا در میانمار، این دانشگاه را تعطیل کردند.
دانشگاه کابل در اعتراض به کشتار مسلمانان میانمار تعطیل شد
به گزارش خدمت؛ دانشجویان دانشگاه کابل، در حمایت از مسلمانان میانمار، درب‌های دانشگاه را بسته و تظاهراتی را علیه کشتار مسلمانان در میانمار برگزار کردند.

پیش از این نیز وزارت خارجه و پارلمان افغانستان، نسبت به کشتار مسلمانان روهینگیا واکنش نشان داده و آن را محکوم کرده بودند.

«صبغت‌الله احمد» -معاون سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان- ضمن محکوم کردن حمله نظامیان میانمار به مسلمانان روهینگیا، آن را جنایت علیه بشریت خواند و تصریح کرد که این اقدامات بی‌پاسخ نخواهد ماند.

وی همچنین از نهادهای حامی حقوق بشری و سازمان ملل خواست تا در این زمینه اقدام کنند.

در روزهای گذشته، «فضل الهادی مسلمیار» -رئیس سنای افغانستان- نیز از سکوت سازمان ملل، جامعه جهانی، نهادهای حامی حقوق بشر و سازمان همکاری‌های اسلامی در برابر کشتار مسلمانان روهینگیا انتقاد کرد.

وی از سازمان همکاری‌ اسلامی و نهادهای بین‌المللی خواست تا برای جلوگیری از کشتار مسلمانان میانمار، به‌طور جدی اقدام کنند.

سنای افغانستان اعلام کرد که جامعه جهانی در این موضوع باید موضع خود را مشخص کند و سکوت اختیار نکند؛ بلکه باید حکومت میانمار به‌خاطر نسل‌کشی مسلمانان در این کشور مورد بازخواست قرار گیرد.

کشتار مسلمانان میانمار در سایه سکوت سازمان ملل و بیشتر کشورهای اسلامی، از جمله عربستان سعودی صورت می‌گیرد و این سکوت انتقادهای بی‌شماری را در پی داشته است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 78096
نام شما

آدرس ايميل شما

چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب
با استامینوفن کدئین مسافرت نکنید؛ جریمه می‌شوید