سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 20 Mar 2018
۰

شهردار آمریکایی به آزار جنسی کودکان متهم شد

چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۳
شهردار همجنس‌باز سیاتل، به‌دلیل اتهامات وارد شده به او در خصوص آزار جنسی کودکان، از سمت خود استعفا کرد.
شهردار آمریکایی به آزار جنسی کودکان متهم شد
به گزارش خدمت؛ «اد مورِی»، شهردار همجنسگرای سیاتل، روز گذشته(سه‌شنبه) به‌دلیل اتهاماتی که در خصوص آزار جنسی کودکان در دهه‌های 1970 و 1980 به وی وارد شده بود، از سمت خود استعفا کرد.

موری در حالی تصمیم به استعفا گرفته است که هنوز هم اتهامات وارد شده به خود را تکذیب می‌کند. زمان کناره‌گیری این شهردار همجنس‌گرای سیاتل، از ساعت 5 بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی(امروز) آغاز می‌شود. وی از اعضای حزب دموکرات است که از قانون ازدواج همجنس‌گرایان هم حمایت کرد و یکی از منتقدان اصلی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، محسوب می‌شود.

موری 62 ساله در یک بیانیه نوشت: در حالی‌که اتهامات وارد شده به من صحت ندارند، بسیار ضرورت دارد که مسائل شخصی زندگی من بر توانایی دولت سیاتل برای انجام امور کاری تأثیر نگذارد. من از مردم این شهر خاص به‌دلیل شرایط ایجاد شده عذرخواهی می‌کنم.

موری در ادامه افزود: «بروس هارل، رئیس شورای شهر سیاتل، به‌طور موقت شهردار این شهر می‌شود و تا 5 روز آینده تصمیم‌گیری خواهد کرد که آیا قصد دارد به‌عنوان شهردار سیاتل خدمت کند یا خیر.»

یک شخص آگاه اعلام کرد، شهردار سیاتل -که حدود دو دهه هم در مجلس قانون‌گذاری واشنگتن خدمت کرده است- قصد ندارد به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دهد.

در ماه آوریل، یک مرد 46 ساله از موری شکایت کرد که در دهه 1980 زمانی که یک نوجوان معتاد و بی‌خانمان بوده است، موری او و چند پسر دیگر را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است. روزنامه سیاتل تایمز در آن زمان در مطلبی نوشت که پیش از این هم دو مرد دیگر از موری به‌دلیل آزار و اذیت جنسی شکایت کرده‌اند. همچنین در ماه ژوئیه، این شهردار 62 ساله در گزارشی که در روزنامه سیاتل تایمز منتشر شد، به آزار جنسی پسرخوانده خود در دهه 1980 متهم شد.

این در حالی است که موری همه این اتهامات را تکذیب و حتی درخواست‌های مکرر برای استعفا از سمت خود را رد کرده بود. وی در ماه مه اعلام کرد که قصد ندارد در دوره بعدی به‌عنوان شهردار سیاتل خدمت کند.

اد موری، خبر استعفای خود را ساعاتی پس از آن اعلام کرد که روزنامه سیاتل، روز گذشته در مطلبی نوشته بود که «جوزف دایر»، پسر عموی موری در گفتگو با این روزنامه اعلام کرده که در دهه 1970 میلادی، زمانی که یک نوجوان بوده است، موری او را بارها مورد آزار جنسی قرار داده است.

شهردار سیاتل، این اتهامات جدید را هم تکذیب کرده و آن را تلاشی برای خدشه‌دار کردن وجهه اجتماعی خود دانسته است.

منبع: افکار
کد مطلب: 78094
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند