يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 18 Mar 2018
۰
بوگدانوف تشریح کرد

مهمترین موضوعات مذاکرات ظریف با مقامات روس

چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۹
روابط دوجانبه، اوضاع در سوریه و مسائل مهم خاورمیانه، از جمله عراق و خلیج فارس، در مرکز توجه مذاکرات وزیر خارجه ایران با مقامات بلندپایه روسیه قرار دارد.
مهمترین موضوعات مذاکرات ظریف با مقامات روس
به گزارش خدمت؛ تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس» نوشت: "میخائیل بوگدانوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که "محمدجواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران امروز، چهارشنبه، در جریان مذاکرات خود با مقامات بلندپایه روسیه روند اوضاع در سوریه، عراق و مبارزه با تروریسم را مورد بررسی قرار خواهد داد.

بوگدانوف به خبرنگاران گفت: «علاوه بر مسائل مربوط به روابط دوجانبه، اوضاع کلی در منطقه خاورمیانه، بخصوص سوریه، در مرکز توجه مذاکرات آقای ظریف با مقامات روسی قرار دارد. مسلما ما با مقامات ایرانی در رابطه با روند اوضاع در عراق و منطقه خلیج فارس و همچنین در رابطه با مسئله مبارزه با تروریسم تماسهای دائمی داریم.»

روز سه شنبه منابع خبری ایران از سفر وزیر امور خارجه این کشور به بندر سوچی (جنوب روسیه) خبر دادند.

آخرین گفتگوی محمدجواد ظریف با مقامات روسی، مذاکرات تلفنی وی با "سرگئی لاوروف" وزیر خارجه روسیه در تاریخ 31 آگوست است که طرفین اوضاع پیرامون حل و فصل مناقشه در سوریه، بر اساس توافقات آستانه و همچنین مسائل مربوط به اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را مورد بررسی و تبادل نظر قرار داده بودند.
کد مطلب: 78076
نام شما

آدرس ايميل شما

چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب
با استامینوفن کدئین مسافرت نکنید؛ جریمه می‌شوید