يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 18 Mar 2018
۰
سخنگوی دولت:

تغییراتی در سطح مدیران عالی استان‌ها در حال انجام است/هر کشوری از برجام خارج شود خودش ایزوله می‌شود

سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۶
محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران، گفت: بر اساس آمار مرکز آمار بهار سال 96 رشد اقتصادی با نفت 6.5 درصد و بدون نفت 7 درصد بوده است.
تغییراتی در سطح مدیران عالی استان‌ها در حال انجام است/هر کشوری از برجام خارج شود خودش ایزوله می‌شود
به گزارش خدمت؛ محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران، گفت: بر اساس آمار مرکز آمار بهار سال 96 رشد اقتصادی با نفت 6.5 درصد و بدون نفت 7 درصد بوده است.

سخنگوی دولت اضافه کرد: رشد اقتصادی سرمایه‌گذاری در این مدت نیز 7.1 درصد است. رشد ساختمان نیز بر همین اساس مثبت 7.1 است.

نوبخت در خصوص تغییر برخی استانداران، گفت: در سطح مدیران عالی استان‌ها تغییراتی در حال انجام است برخی از استانداران در استان‌های دیگر مشغول کار خواهند شد این تغییرات در حال انجام است. وقت زیادی نداریم و نباید وضعیت استان‌ها را معلق نگه داریم. وزیر کشور با تأمل و با سرعت لازم این موضوع را پیگیری می‌کند.

وی ضمن محکوم کردن آنچه در میانمار برای مسلمانان اتفاق افتاده است، گفت: از همه اهرم‌ها استفاده می‌کنیم تا انشاءالله بتوانیم کمک‌های مؤثرتری داشته باشیم. از سیاست‌های غیرتغییر جمهوری اسلامی ایران، حمایت از مظلومین و محرومین بوده به ویژه مسلمانان که در میانمار این اتفاق افتاده است. واکنش متناسب از سوی مراجع مسئول جهانی اتخاذ نمی‌شود از این رو ما از همه ابزارهایمان استفاده می‌کنیم.

نوبخت در خصوص برجام اظهار داشت: برجام یک قرارداد بین‌المللی میان ایران و 6 کشور دیگر است، هر کشوری که بخواهد از این قرارداد خارج شود خودش ایزوله می‌شود. ما قطعاً در راستای تأمین منافع ملی، بهترین تصمیم را می‌گیریم. بازنده و منزوی اصلی هر اقدام احتمالی آمریکا، خود دولت این کشور خواهد بود.

نوبخت در پاسخ به سوالی درخصوص تخلف برخی از مدیران دولتی در ایام انتخابات، تصریح کرد: در این زمینه بحث جدی در دولت صورت گرفت. آنها وظایف قانونیشان را انجام دادند، اینکه استانداری در دوره انتخابات حاضر شود و از عملکرد دولت دفاع کند نه از کاندید، طبع کار بوده، البته برای قوه قضاییه حق استقلال و انصاف را قائلیم و می‌دانیم اگر در این زمینه شکایتی هم از جریان رقیب دولت صورت گرفته باشد این قوه شفاف و با انصاف رسیدگی خواهد کرد.
کد مطلب: 78018
نام شما

آدرس ايميل شما

مومیایی عجیب با سه انگشت در دست و پا (+عکس)
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب