شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ - 24 Mar 2018
۰

۱۷۱ واحد صنفی متخلف در زنجان شناسایی شده است

سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: طی بازرسی‌های صورت گرفته، ۱۷۱ واحد صنفی متخلف طی پنج‌ماهه سال جاری شناسایی شده است.
۱۷۱ واحد صنفی متخلف در زنجان شناسایی شده است
به گزارش خدمت؛ مرتضی ممیزی، به گشت‌های مشترک سیار با حضور روسای شعب تعزیرات حکومتی در استان زنجان طی پنج‌ماهه سال جاری اشاره کرد و افزود: طی این بازه زمانی، ۴۶ اکیپ با ۲۱۰ بازرسی از واحدهای صنفی در استان زنجان انجام شده است.

وی اظهار کرد: تعداد واحدهای صنفی متخلف طی این بازه زمانی، ۱۷۱ واحد صنفی بوده و میزان محکومیت وارده هم ۳۷۲ میلیون ریال بوده است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: طی این بازه زمانی، با بازرسی‌های سیار انجام شده، ۱۸۳ پرونده تشکیل شده است.

ممیزی تاکید کرد: وظیفه ذاتی تعزیرات حکومتی رسیدگی به تخلفات اقتصادی در جامعه است و این اداره در سه حوزه وظایف خود را انجام می‌دهد.

وی رسیدگی به تخلفات، اعم از گران‌فروشی، کم‌فروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه و رعایت نکردن قوانین نظام صنفی و اجحافی که از سوی برخی صنوف در حق مصرف کنندگان انجام می‌شود را از جمله وظایف این اداره اعلام کردو افزود: این سازمان با متخلفین برخورد جدی می‌کند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان، با بیان این‌که تعزیرات حکومتی صلاحیت رسیدگی به تخلفات اشخاص حقوقی و حقیقی را دارد، گفت: بر اساس ماده ۱۸ قانون، تعزیرات حکومتی صلاحیت رسیدگی و اعمال مجازات را دارد.

ممیزی ابراز کرد: این سازمان در راستای تامین امنیت بازار و آرامش و رفاه مردم نظارت و بازرسی لازم از واحدهای صنفی را دارد.

منبع: مهر
کد مطلب: 78008
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند