شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ - 24 Mar 2018
۰

۳۰۰۰ دانش‌آموز اردبیلی، نیازمند سبد تحصیلی هستند

دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۳
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: پنج هزار نفر دانش‌آموز در استان تحت پوشش این نهاد هستند که از این تعداد، سه‌هزار دانش‌آموز، به‌طور ویژه نیازمند سبد تحصیلی برای شروع سال تحصیلی جدید هستند.
۳۰۰۰ دانش‌آموز اردبیلی، نیازمند سبد تحصیلی هستند
به گزارش خدمت؛ حسین دشتی، پیش از ظهر امروز، در نشست خبری با اصحاب رسانه در اردبیل، اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن سال تحصیلی جدید تامین پوشاک دانش‌آموزان، لوازم‌التحریر و کیف از جمله دغدغه‌های کمیته امداد استان اردبیل بوده که هزینه تامین این موارد برای هر یک نفر حدود 300 هزار تومان است و از آنجایی که کمیته امداد ردیف بودجه خاصی برای این موضوع ندارد نیازمند کمک خیرین و مردم در جشن عاطفه‌ها هستیم.

وی گفت: در حال حاضر پنج‌هزار نفر دانش‌آموز در استان تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که تنها با کمک خیرین به آن‌ها کمک‌رسانی می‌شود و از این تعداد، دو هزار نفر یتیم هستند و حامیان اکرام دارند و برای این تعداد دغدغه تامین سبد تحصیلی نداریم.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل افزود: در واقع مشکل ما برای تامین سبد تحصیلی برای سه‌هزار دانش‌آموز است که خوشبختانه با همکاری بسیج، برای یک‌هزار و 700 نفر سبد تحصیلی ارائه شده و برای مابقی نیز نیازمند کمک‌های مردمی و خیرین هستیم تا بتوانیم شرمنده این دانش‌آموزان نشویم.

دشتی بیان کرد: سامانه پیامکی و کد USSD برای واریز کمک‌های نقدی اعلام شده و خیرین می‌توانند برای صدقه پیامکی از شماره 8877 و برای کد USSD نیز از کد *8877*045*5*3# استفاده کنند و کمک‌های نقدی خود را برای تامین لوازم تحصیلی دانش‌آموزان پرداخت کنند.

وی بیان کرد: جشن عاطفه‌ها همزمان با سراسر کشور، 23 شهریورماه در 250 پایگاه استان و 100 مسجد فعال برگزار می‌شود و این جشن روز جمعه نیز بعد از نماز جمعه در مصلاهای استان تدارک دیده می‌شود که سال گذشته، در مجموع بیش از یک میلیارد و 394 میلیون تومان در قالب این جشن کمک‌های نقدی جمع‌آوری شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل اظهار کرد: بنا به تاکید مقام معظم رهبری، رفع مشکل نیازمندان و مستضعفان باید دستور کار تمامی نهادهای کشور قرار گیرد که خوشبختانه امسال برای نخستین‌بار، مستمری خانواده‌های تحت پوشش، حدود 20 درصد افزایش یافت و در حال حاضر خانواده یک نفره، 156 هزار تومان و خانواده پنج‌نفره، 465 هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 77972
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند