شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ - 24 Mar 2018
۰

هنگام خیس شدن موبایل چکار کنیم؟

دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۶
به‌محض این‌که گوشی را از آب بیرون آوردید، باطری آن را دربیاورید؛ این‌کار از اتصالی‌های داخل گوشی جلوگیری می‌کند.
هنگام خیس شدن موبایل چکار کنیم؟
به گزارش خدمت؛ گاهی فقط چند قطره آب یا کمی رطوبت برای خراب کردن گوشی برای همیشه کافی است. در چنین شرایطی بهترین کار این است که از گارانتی گوشی برای تعمیر آن استفاده کنیم اما اگر گارانتی نداشت چه باید کرد؟

اگر موبایل تان خیس شد، با این روش دوباره آن را روشن کنید
• گوشی را به سرعت از آب در بیاورید و آن را خاموش کنید؛ قطعات موبایل در عرض چند ثانیه آب را به خود جذب می‌کنند؛ پس تا زمانی که از خشک شدن آن مطمئن نشده‌اید، روشن نکنید. از طرف دیگر، داخل گوشی اتصالات کوتاهی ایجاد می‌شود.

• به‌محض این‌که گوشی را از آب بیرون آوردید، باطری آن را دربیاورید؛ این‌کار از اتصالی‌های داخل گوشی جلوگیری می‌کند. به دقت داخل گوشی را با حوله نرم یا یک دستمال نرم خشک کنید.

• سیم‌کارت را در بیاورید. سیم‌کارت را خشک کنید و کنار بگذارید تا گوشی کاملا خشک شده و آماده استفاده شود.

• هر گونه لوازم خارجی را از گوشی دربیاورید. لوازمی چون، هندزفری، فلش‌مموری یا هر نوع ابزار دیگری که به گوشی وصل می‌شود.

• اگر جاروبرقی دستی دارید، از آن برای خشک کردن گوشی استفاده کنید و رطوبت‌های داخل گوشی را بیرون بکشید. برای این‌که کاملا رطوبت گوشی از بین برود، هر کدام از قسمت‌های گوشی را باید به مدت ۲۰ دقیقه جارو بکشید. سپس گوشی را پشت و رو کرده و از هر طرف جارو بکشید.

• از سشوار برای خشک کردن گوشی استفاده نکنید؛ سشوار باعث می‌شود رطوبت عمیق‌تر وارد گوشی شده و اجزای الکترونیکی هسته‌ای گوشی را نابود می‌کند. از طرفی دیگر، باد گرم باعث ذوب شدن اجزای گوشی می‌شود.

• می‌توانید برای خشک کردن گوشی، آن را داخل یک پلاستیک پر از برنج قرار دهید. برنج رطوبت را جذب می‌کند و از زنگ زدن گوشی جلوگیری می‌کند. قبل از گذاشتن گوشی در برنج، باتری آن را دربیاورید.(برای این‌کار از ژل سیلیکا هم می‌توانید استفاده کنید که معمولا برای کفش‌ها استفاده می‌شود.)

• گوشی را در مقابل آفتاب قرار دهید تا تمام رطوبت آن را از بین ببرد. بعد از روش‌هایی که تا اینجا گفتیم، گوشی را زیر آفتاب قرار دهید تا رطوبت‌های اضافی را از بین ببرد.

• پس از 24 ساعت گوشی را امتحان کنید و از خشک بودن آن مطمئن شوید. تمام پورت‌ها و شکاف‌های گوشی را باید با اطمینان چک کنید؛ اگر کاملا خشک بود، می‌توانید باتری را به داخل گوشی برگردانید و روشن کنید. به صداهایی که از گوشی شنیده می‌شود دقت کنید. اگر هر گونه صدای عجیبی شنیدید، یعنی گوشی شما خراب شده است.

• اگر گوشی خشک شده باشد، ولی روشن نشود، ممکن است باتری خالی کرده باشد؛ بنابراین گوشی را شارژ کرده و دوباره روشن کنید.

اگر گوشی با شارژ هم روشن نشد، با شرکت ضمانت کننده آن تماس بگیرید. سعی کنید خیس شدن گوشی را از آن‌ها مخفی نکنید. هر چه متخصصین جزئیات بیشتری بدانند، بهتر می‌توانند گوشی را تعمیر کنند.

منبع: جام‌نیوز
کد مطلب: 77969
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند