دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 19 Mar 2018
۰

ترکیه مخالف همکاری آمریکا با حزب اتحاد دموکراتیک در ادلب است

دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۸
به اعتقاد کارشناس مسائل ترکیه، ترکیه تلاش می­‌کند بعضی از مناطق را از دست حزب اتحاد دموکراتیک سوریه آزاد کند؛ این در حالی است که آمریکا به دنبال همکاری با این گروه در ادلب است.
ترکیه مخالف همکاری آمریکا با حزب اتحاد دموکراتیک در ادلب است
به گزارش خدمت؛ «علی قائم‌مقامی»، کارشناس مسائل ترکیه، در خصوص ادعای رسانه‌های ترکیه‌ای مبنی بر آغاز عملیات نظامی جدید ارتش ترکیه به همراه «ارتش آزاد سوریه» در «ادلب»، با اشاره به این‌که ترکیه مخالف همکاری آمریکا با حزب اتحاد دموکراتیک در ادلب است، بیان داشت: مسئله ادلب در دستور کار ایران، حزب‌الله، ارتش سوریه، روسیه، ترکیه و آمریکا قرار گرفته است.

وی با توجه به این‌که سه محور برای عملیات در ادلب تشکیل شده است، گفت: محور ایران، حزب‌الله، سوریه و روسیه یکی از این محورها است. آمریکا و حزب اتحاد دموکراتیک سوریه محور دیگر است. همچنین ترکیه و ارتش آزاد سوریه نیز محور سوم را تشکیل می­‌دهد.

کارشناس مسائل ترکیه، با تأکید بر اهداف مواضع اخیر ترکیه در قبال مسئله ادلب اشاره داشت: سه محور مذکور سیاست‌های متفاوتی را در مورد این موضوع دنبال می‌کنند. رجب طیب اردوغان 30 آگوست اعلام کرد که ترکیه احتمال دارد دومین عملیات خود را آغاز کند و به شمال سوریه وارد شود.

وی با توجه به ارتباط ترکیه با جبهه ‌النصره گفت: این گروه شاخه­‌ای از القاعده‌ است. اگر جبهه ‌النصره به‌عنوان یک جریان تندرو پیشروی کند و بخش­‌هایی از سوریه را تحت کنترل خود قرار دهد، تهدیدی برای همه کشورهای منطقه خواهد بود.

قائم‌مقامی با تأکید بر ادعاهایی که آنکارا در مورد عملیات علیه جبهه النصره مطرح کرده است، اشاره داشت: ترکیه مدعی شده است که در صورتی که پاک‌سازی ادلب شروع شود، وارد عمل خواهد شد. آنکارا ادعا می­‌کند که در ادلب نیروهای مخالف سوری نیز در بین معارضان خارجی حضور دارند.

وی با اشاره به نگرانی­‌هایی که ترکیه در مورد جبهه النصره دارد، تأکید کرد: آنکارا ادعا می­‌کند که ادلب به مرکز اهل سنت سوریه تبدیل شده است؛ یعنی مدعی است که ادلب سرنوشت اهل سنت سوریه را تعیین می‌کند. در نتیجه مخالف عملیات نظامی در این منطقه است. ترکیه معتقد است که باید در ادلب مذاکره انجام گیرد.

کارشناس مسائل ترکیه، با اشاره به مخالفت آنکارا با قدرت گرفتن حزب اتحاد دموکراتیک در سوریه به‌دنبال تلاش­‌های آمریکا برای همکاری با این گروه در ادلب تأکید کرد: ترکیه تلاش می­‌کند بعضی از مناطق را از دست حزب اتحاد دموکراتیک سوریه آزاد کند؛ لذا اعلام کرده است که به‌دنبال ورود به ادلب است. ممکن است ترکیه در این منطقه عملیات مشترکی را آغاز کند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 77951
نام شما

آدرس ايميل شما

مومیایی عجیب با سه انگشت در دست و پا (+عکس)
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب