يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 18 Mar 2018
۰
زاکانی در تجمع دانشجویان مقابل سازمان ملل:

دستگاه دیپلماسی جوامع مسلمان را علیه جنایات دولت میانمار بسیج کند

يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۵
نماینده سابق مردم تهران مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه دیپلماسی ما باید با فعالیت بیشتر در بسیج کردن کشورهای مسلمان علیه جنایات دولت میانمار اقدام کنند.
دستگاه دیپلماسی جوامع مسلمان را علیه جنایات دولت میانمار بسیج کند
به گزارش خدمت؛ علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تجمع دانشجویی که به منظور محکومیت جنایت دولت میانمار علیه مسلمانان مظلوم روهینگیایی عصر امروز یک شنبه 19 شهریورماه مقابل دفتر سازمان ملل در تهران برگزار شد، اظهار داشت: امروز ما داغدار نسل کشی هستیم که در پس تزویر سازمان های بین المللی رقم می‌خورد. چهره واقعی سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین المللی حقوق بشر هر از چندگاهی در سایه شعارهای مردم فریب پنهان می‌شود ولی امروز چهره واقعی آنها با انفعال و سکوت آنها در قبال جنایات فجیع دولت میانمار علیه مسلمانان مظلوم این کشور آشکار شده است.

وی افزود: سازمان‌های حقوق بشری که برای اتفاقات کمتر از این فریاد عدالتخواهی سرمی‌دهند در برابر اینگونه جنایات علیه مردم مظلوم میانمار سکوت اختیار کردند و فراتر از آن اینکه به عامل این جنایات جایزه صلح نوبل می‌دهند.

نماینده سابق مردم تهران مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای مسلمان امروز در حاشیه قرار گرفته‌اند و متأسفانه به جای اینکه به نسل کشی در سوریه، عراق، یمن و در روزهای اخیر در میانمار واکنش جدی نشان دهند. تنها در حاشیه نشست اجلاس سران کشورهای اسلامی به موضوع کشتار مردم میانمار می‌پردازند.

زاکانی با انتقاد از موضع گیری و اقدامات مسئولان کشورمان در قبال جنایات دولت میانمار اظهار داشت: در حالی که همسر و فرزند رئیس جمهور ترکیه به میانمار رفتند و دست کم در یک حرکت رسانه‌ای و تبلیغاتی به کمک مردم میانمار رفته‌اند انتظار ما از مسئولین کشورمان فراتر از آن چیزی است که مشاهده می‌کنیم و دستگاه دیپلماسی ما باید با فعالیت بیشتر در بسیج کردن کشورهای مسلمان علیه جنایات دولت میانمار اقدام کنند.

وی ادامه داد: همچنین دستگاه قضایی مکلف است به این جنایت رسیدگی کند و در مجامع بین المللی شکایاتی تنظیم کند.

نماینده سابق مردم تهران مجلس شورای اسلامی گفت: امروز وظیفه نخبگان است که به عنوان نسل مطالبه‌گر هم اعتراض خود را به سازمان ملل و جهان اسلام نشان دهند و هم اینکه از مسئولان کشورمان بخواهند که در قبال اینگونه جنایات عکس العمل‌های بهتری از خود نشان دهند و فریاد مظلومیت مردم میانمار را به گوش جهانیان برسانند.
کد مطلب: 77929
نام شما

آدرس ايميل شما

مومیایی عجیب با سه انگشت در دست و پا (+عکس)
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب