دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 19 Mar 2018
۰

وزیر دفاع انگلیس: خطرات جنگ با کره شمالی بسیار زیاد است

يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۰
وزیر دفاع انگلیس هشدار داد: خطرات جنگ با کره شمالی مسلح به تسلیحات هسته‌ای بسیار زیاد است و ممکن است لندن مورد هدف موشک‌های این رژیم قرار گیرد.
وزیر دفاع انگلیس: خطرات جنگ با کره شمالی بسیار زیاد است
به گزارش خدمت؛ به نوشته روزنامه دیلی میل نوشت: مایکل فالون، وزیر دفاع انگلیس نسبت به خطر محاسبه اشتباه هرگونه اقدام نظامی ابراز نگرانی کرد و گفت: باید از هرگونه اقدام نظامی جلوگیری شود.

وی ادامه داد: لندن از لس آنجلس نزدیک‌تر به پیونگ یانگ است و برد سلاح‌های کره شمالی رفته رفته بیشتر می شود.

فالون اضافه کرد: ما باید به هر بهایی از هرگونه درگیری نظامی جلوگیری کنیم. بر همین اساس ما تلاش می کنیم که در شورای امنیت یک قطعنامه بهتر که تحریم‌های کنونی را تقویت کند، به تصویب برسانیم. ما به دنبال تحریم‌هایی در سراسر اروپا علیه کره شمالی هستیم و همچنین تلاش می کنیم چین همسایه خود را مورد نظارت و کنترل نگه دارد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر وضعیت به سمت وقوع جنگ در اقیانوسیه نزدیک باشد، اقدام انگلیس چه خواهد بود گفت: من درباره وضعیت اقیانوسیه بسیار نگران هستم. این مسئله به ما نیز مربوط می شود. لندن به کره شمالی نزدیک‌تر است.

او افزود: اگرچه هنوز موشک‌های بالستیک کره شمالی توانایی مورد هدف قرار دادن لندن را ندارد اما آنها به روند توسعه برنامه موشکی خود به سرعت ادامه می دهند. ما باید برنامه‌ای برای جلوگیری از این مسئله داشته باشیم.

فالون اضافه کرد: ما بر روی این مسئله کار می کنیم و میخواهیم یک راه‌حل دیپلماتیک برای توقف برنامه هسته‌ای کره شمالی انجام دهیم.

وی درباره احتمال دخالت ناتو در هرگونه اقدام نظامی احتمالی علیه کره شمالی گفت: گوام جزء آمریکا بوده و آمریکا این حق را دارد که در صورت هرگونه حمله به خاک کشورش از دیگر اعضا بخواهد که برای دفاع از کشورش کمک کنند.
کد مطلب: 77923
نام شما

آدرس ايميل شما

مومیایی عجیب با سه انگشت در دست و پا (+عکس)
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب