دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 19 Mar 2018
۰

اون: توان هسته‌ای بازدارنده کره‌شمالی باید افزایش یابد

يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۱
رهبر کره شمالی در مراسمی با حضور دانشمندانی که در آزمایش هیدروژنی اخیر مشارکت داشته اند خواستار تلاش بیشتر در راستای توسعه توان هسته ای بازدارنده این کشور شد.
اون: توان هسته‌ای بازدارنده کره‌شمالی باید افزایش یابد
به گزارش خدمت؛ مهر به نقل از اسپوتنیک نوشت: «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی به دانشمندان این کشور دستور داد تا تلاش‌های خود را در راستای توسعه توان هسته ای این کشور افزایش دهند.

بر اساس اعلام خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA)، رهبر کره شمالی در مراسمی با حضور دانشمندانی که در آزمایش هیدروژنی اخیر مشارکت داشته اند در سخنانی اعلام کرد که باید تحقیقات علمی خود را برای تقویت قدرت هسته ای بازدارنده پیونگ یانگ افزایش دهند.

گفتنی است، کره شمالی سوم سپتامبر سال جاری میلادی اعلام کرد که آزمایش بمب هیدروژنی این کشور با موفقیت انجام شده است.

بر اساس اعلام مقامات پیونگ‌یانگ، این بمب هیدروژنی قابلیت بارگذاری روی موشک های جدید بالستیک بین‌قاره‌ای را دارد.

صبح همان روز در ابتدا اعلام شد که پیونگ یانگ می گوید موفق به تولید سلاح اتمی پیشرفته تری شده است که قابلیت نصب بر روی موشک های بالستیک را دارد.

در همین راستا، «کی سی ان اِی» رسانه رسمی کره شمالی تصاویری از «کیم جونگ اون» رهبر جوان این کشور را منتشر کرد که وی را در حال بررسی آنچه که بمب هیدروژنی جدید نامیده می شود، نشان می داد.

پس از آن رسانه ها از وقوع زمین لرزه در کره شمالی خبر دادند و کره جنوبی و ژاپن اعلام کردند که این زمین لرزه ساختگی بوده و بدلیل آزمایش هسته ای کره شمالی رخ داده است.
کد مطلب: 77921
نام شما

آدرس ايميل شما

مومیایی عجیب با سه انگشت در دست و پا (+عکس)
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب