يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 18 Mar 2018
۰

دخترانی که دکور برنامه شما می‌شوند!

يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳
شاید برایتان عجیب به نظر برسد؛ اما شرکت‌هایی وجود دارند که در آپشن‌هایی که برای برگزاری مراسم‌های شما دارند، از «آدمیزاد» به‌عنوان دکور و آکسسوار استفاده می‌کنند.
دخترانی که دکور برنامه شما می‌شوند!
به گزارش خدمت؛ تجمل‌گرایی در برگزاری مراسم‌های شادی این روزها به اوج خودش رسیده‌ است و هر بار مراسم تازه‌ای به سلسله مراسم‌های هر ساله خانواده‌ها اضافه می‌شود. هر بار خانواده‌ها سعی می‌کنند مراسم باشکوه‌تری برگزار کنند تا پدر و مادر بهتری برای کودک‌شان جلوه کنند. در این بین، شرکت‌هایی وجود دارند که خانواده‌ها را در این امر خطیر(!) همراهی می‌کنند. بعد از به‌وجود آمدن پدیده عجیب «کودکان کار اینستاگرامی» که توسط مادران‌شان به کار گرفته می‌شوند، شاهد برگزاری مراسم‌های تولد عجیب و غریبی از سوی همین مادران هستیم. مراسم‌هایی که گویا برای صفحه اینستاگرام برگزار می‌شود!

از جمله پدیده‌های عجیبی که این روزها در جشن‌های پر زرق و برق مادران ولخرج دیده می‌شود، دختران جوانی است که با گریم‌های خاص، پوشش‌های عجیب و مشابه کارتون‌ها و شخصیت‌های انیمیشن‌های والت دیزنی قرار است به‌عنوان دکور و آکسسوار در این برنامه‌ها حضور داشته باشند.

حضور پری دریایی در تولد
چند روز پیش عکس‌های برگزاری مراسم عجیب و غریب تولد یکی از کودکان سلبریتی‌ اینستاگرامی میان شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد. این سلبریتی سه‌ساله که به‌خاطر تبلیغات بسیار زیاد صفحه‌اش شناخته می‌شود، در مراسم تولدش از چندین دختر جوان با لباس‌های نامتعارف در نقش پری دریایی استفاده شد که کنار عکس‌های این خردسال سه‌ساله بنشینند. وضعیت نامناسب و غیر متعارف پوشش و نحوه نشستن آن‌ها کنار این خردسال واکنش‌های زیادی را به‌همراه داشت و حتی عده زیادی این عکس را با عنوان «برده‌داری مدرن» مطرح کردند. نوعی از برده‌داری که شاید شکل و شمایل گذشته را نداشته باشد، اما این شیوه استفاده و به خدمت گرفتن یک انسان تنها در نقش یک دکور، برای بینندگان این تصاویر تلخ و ناخوشایند است.

والت دیزنی به خانه شما می‌آید
گریم‌های دختران جوان به شکل سفیدبرفی، سیندرلا و پرنسس‌های کارتونی هم از پکیج‌های تولد شرکت‌های برگزار کننده است که انتشار عکس‌های حضور آن‌ها در مراسم یکی از سلبریتی‌های خردسال اینستاگرام، بسیار مورد توجه قرار گرفت. پرنسس‌ها با گریم‌ها و لباس‌های مشابه قرار است در دنیای این کودک خردسال نقش بازی کنند؛ اما چیزی بیشتر از به رخ کشیدن تجمل یک مراسم تولد که قرار است بلافاصله عکس‌هایش در صفحات مجازی پخش شود، از آب در نیامده‌ است و پرنسس‌های دروغین هر بار قرار است تنها بخش‌های خالی عکس خردسالان و مادرانشان را پر کنند؛ موضوعی که در بین کامنت‌ها هم به آن اشاره شده‌است: «این همه تجمل و خودنمایی قرار است چه چیزی را ثابت کند؟!»

پرنسس‌های 200 هزار تومانی
سراغ چندی از این شرکت‌های برگزار کننده رفتیم تا از چند و چون این ماجرا با خبر شویم. در یکی از این موارد، یکی از همین شرکت‌های برگزاری مراسم به ما گفت که بسته به تم‌های انتخابی، قیمت‌ها متفاوت خواهد بود و این بازه قیمت بین یک و نیم میلیون تا 6 میلیون تغییر می‌کند و استفاده از پری‌های دریایی به‌عنوان دکور مراسم نیز روی خدمات خواهد بود. دیگر شرکت برگزاری تولد که از پرنسس‌های والت دیزنی استفاده می‌کند، درباره هزینه به ما گفت: «حضور پرنسس‌ها به‌عنوان یک سوپرایز در مراسم است که قیمت آن برای یک ساعت 200‌ هزار تومان است و اگر به تعداد استفاده شود به 150‌ هزارتومان می‌رسد که جدای از خدمات دیگری مانند موزیک، طراحی میز و دکور خانه، کیک و بادکنک‌هاست.»

مادرانه‌های اینستاگرامی خطرناک می‌شود
نکته انحرافی این تولدهای اینستاگرامی برای مخاطبی که بلافاصله جذب ایده‌های سلبریتی‌ها می‌شود، این است که با توجه به تعداد بالای دنبال‌کنندگان، بسیاری از خدمات برای این اینستاگرامرها رایگان و با تخفیفات ویژه‌است و در ازای این تخفیفات ویژه، آن‌ها باید از تمام جزییات مراسم‌شان عکس بگذارند. در واقع آن‌ها این مراسم‌ها را با این جلال و شکوه برای مخاطبانشان می‌گیرند تا آن‌ها را جذب شرکت‌هایی کنند که تبلیغاتشان را انجام می‌دهند. پس هیچ بعید نیست شرکت‌ها برای پایه گذاری بدعت‌های عجیب و غریب خود اول دست به دامان اینستاگرامرها شوند تا با کمک آن‌ها بدعت‌های جدید را جا بیندازند و از آن‌ها بخواهند با این بدعت‌ها مثل یک موضوع ساده برخورد کنند. بدعت‌هایی که روز به روز و آرام آرام از دل این صفحات مجازی بیرون می‌آیند و میان مادران ساده انگاری نفوذ می کنند که تنها می‌خواهند برای بچه‌هایشان مادران بهتری باشند.

اما آنچه خطرناک است، الگو شدن این سبک مادری و فرزندداری برای مردم است و متاسفانه حالا نگاه تعداد زیادی از اقشار جامعه به این مادران، مادرانی موفق و الگوست؛ طوری‌که حتی سوالات مشاوره‌ای خود را نیز از این مادران می‌پرسند. در حالی‌که این مادران پیش از آن‌که برای فرزندشان مادری کنند، برای صفحات اینستاگرامشان حکم مادر را دارند تا بتوانند با جذب مخاطب بیشتر از طریق تبلیغ توسط کودکانشان، کسب درآمد کنند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 77901
نام شما

آدرس ايميل شما

چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب
با استامینوفن کدئین مسافرت نکنید؛ جریمه می‌شوید