دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 19 Mar 2018
۰

دعانویس و رمال مجازی روانه زندان شد

يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳
رئیس پلیس فتا استان سمنان از دستگیری دعانویس و رمالی که در فضای مجازی اقدام به اخاذی از کاربران می‌نمود خبر داد و گفت: برابر قانون، هر کس از راه حیله و تقلب مردم را به داشتن اموال و اختیارات واهی فریب دهد یا به امور غیر واقع بترساند و از این طریق مالی تحصیل کنند، کلاهبردار محسوب می‌شود و علاوه بر رد اصل مال صاحبش، به حبس از یک تا هفت سال و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است محکوم خواهد شد.‌
دعانویس و رمال مجازی روانه زندان شد
به گزارش خدمت؛ سرهنگ صادقی در تشریح خبر این دستگیری گفت: در پی وصول یک فقره پرونده با موضوع کلاهبرداری، مراتب رسیدگی در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: برابر اظهارات شاکیه‌، تبلیغاتی مبنی بر دعانویسی و رفع طلسم در یکی از سایت‌ها مشاهده نموده است در ادامه از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی پیام‌رسان‌، شاکیه اقدام به برقراری ارتباط با متهمین پرونده می‌نماید‌. متهمین با استفاده از ترفند‌های مختلف با فریب و اغفال شاکیه مبلغ 160.000.000 ریال برای باطل نمودن طلسم از وی اخذ می‌نماید.

این مقام ارشد انتظامی افزود‌: با توجه به مستندات و بررسی ادله موجود مشخص گرديد متهمين با آي‌دي‌های مختلف اقدام به انجام این عمل مجرمانه نموده‌اند که با اقدامات تخصصی و هماهنگی مقام قضایی متهمین دستگیر و صراحتا به بزه خود اعتراف نمودند و انگیزه خود را کسب منفعت مالی بیان داشتند.

در پایان، رئیس پلیس فتا استان، به کاربران فضای سایبر توصیه کرد‌: به هیچ عنوان به تبلیغات مشکوک که با ترفند‌های اغواکننده کاربران را جذب می‌نمایند، اعتماد نکنید‌. مراقب افراد شیاد و کلاهبردار در این فضا باشید و به هیچ عنوان اطلاعات شخصی و مهم خود را در اختیار افراد غریبه قرار ندهید و بدانید که بر اساس قانون هر کس از راه حیله و تقلب مردم را به داشتن اموال و اختیارات واهی فریب دهد یا به امور غیر واقع بترساند و از این طریق مالی تحصیل کنند، کلاهبردار محسوب می‌شود و علاوه بر رد اصل مال صاحبش به حبس از یک تا هفت سال و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است محکوم خواهد شد.

شایان ذکر است که سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.irآماده دریافت گزارشات مردمی و اخذ نقطه نظرات شهروندان و کاربران گرامی بوده و همچنین کاربران فضای مجازی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت نمایند‌.

منبع: پلیس‌فتا
کد مطلب: 77896
نام شما

آدرس ايميل شما

مومیایی عجیب با سه انگشت در دست و پا (+عکس)
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب