يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 18 Mar 2018
۰

عربستان تماس تلفنی با قطر را تعلیق کرد

شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴
دقایقی پس از انتشار خبر گفتگوی تلفنی امیر قطر با ولی‌عهد عربستان، رسانه‌های سعودی اخبار منتشرشده از سوی خبرگزاری قطر را تکذیب و اعلام کردند، به‌علت درج تحریف‌آمیز محتوای این مکالمه در رسانه‌های قطری، تمام تماس‌ها با دوحه تعلیق می‌شود.
عربستان تماس تلفنی با قطر را تعلیق کرد
به گزارش خدمت؛ جمعه‌شب دقایقی پس از تماس تلفنی «شیخ تمیم بن‌حمد آل‌ثانی» امیر قطر با «سلمان بن‌عبدالعزیز» ولیعهد عربستان سعودی، انتشار روایت‌های مختلف از محتوای این گفتگو، جنجالی تازه میان دوحه و ریاض ایجاد کرد و هرگونه امید برای حل و فصل بحران میان قطر و چهار کشور تحریم‌کننده را از بین برد.

جمعه‌شب خبرگزاری رسمی قطر(قنا) گزارش داد، تمیم بن‌حمد طی تماسی تلفنی با بن‌سلمان، از تمایلش برای رایزنی درباره درخواست‌های چهار کشور(عربستان سعودی، بحرین، امارات متحده عربی و مصر) سخن گفته است و شاهزاده بن‌سلمان نیز با این درخواست موافق کرده است.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی قطر، امیر قطر نیز با درخواست ولیعهد سعودی درباره تعیین نمایندگانی برای آغاز این گفت‎وگو موافقت کرده است.

چنین گزارشی با خشم گسترده عربستان سعودی مواجه شد و اعلام کرد که به علت درج تحریف‌آمیز محتوای این مکالمه در رسانه‌های قطری، تمام تماس‌ها با دوحه تعلیق می‌شود.

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی نیز با اعلام خبر گفتگوی تلفنی امیر قطر و ولیعهد سعودی، گزارش داد که جزئیات این گفتگو پس از تفاهم طرف عربستانی با امارات، بحرین و مصر اعلام خواهد شد.

یک منبع در وزارت خارجه عربستان سعودی در این‌باره متذکر شد: «از آنجا که تلاش قطر برای تحریف محتوای این گفتگو نشان از جدی نبودن این کشور برای حل بحران دارد، تمام گفتگوها میان ریاض و 3 کشور عربی دیگر و دوحه معلق خواهد شد تا زمانی که قطر رسما و در بیانیه‌ای علنی از موضع خود سخن بگوید.»

این منبع افزود، این گفتگوی تلفنی به درخواست قطر و همچنین درخواست آن برای گفتگو با چهار کشور عربی درباره فهرست شروط، انجام شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد، آنچه خبرگزاری رسمی قطر منتشر کرده است، به‌هیچ وجه با واقعیت ارتباطی ندارد و گزارش خبرگزاری قطر ادامه سیاست قطر برای تحریف حقایق است.

این در حالی است که خبرگزاری قطر گزارش داد که تماس تلفنی شیخ تمیم با بن‌سلمان به درخواست «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا انجام شد.

طبق این گزارش، دونالد ترامپ در تماس تلفنی روز پنج‌شنبه، از امیر قطر خواسته است که برای حل بحران کنونی در شورای همکاری خلیج‌فارس، بر مقابله با ایران متمرکز شود به‌عبارتی دیگر در اردوگاه عربستان سعودی، مصر، امارات و بحرین برای رویارویی با ایران قرار بگیرد.
کد مطلب: 77863
نام شما

آدرس ايميل شما

چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب
با استامینوفن کدئین مسافرت نکنید؛ جریمه می‌شوید