دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 19 Mar 2018
۰

مشهد غرق در نور وشادی/ حرم مطهر رضوی میزبان عاشقان ولایت است

شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۲
همزمان با شب عید سعید غدیر ،مشهد یکپارچه غرق در نور وشادی است و زائران ومجاوران برای شادباش به حرم مطهر رضوی مشرف می شوند.
مشهد غرق در نور وشادی/ حرم مطهر رضوی میزبان عاشقان ولایت است
به گزارش خدمت؛ همزمان با فرارسیدن عید غدیر خم، مشهد غرق در نور وشادی است و زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی با توزیع شربت و شرینی و آذین بندی معابر این عید بزرگ را جشن گرفته اند.

طبق یک سنت قدیمی مردم مشهد در شب و روز عید غدیر خم به حرم مطهر رضوی مشرف می شوند و این عید مبارک را به علی ابن موسی الرضا(ع) تبریک می گویند.

همچنین در شب عید غدیر نقاره زنان بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در نقاره‎خانه حرم مطهر امام رضا(ع)، رو به سوی گنبد طلایی حرم، نوای عید غدیر را نواختند و صدای شور و شادی ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت(ع) را در شهر طنین انداز کردند.

حرم مطهر رضوی از در شب عید غدیر و به برکت امامت حضرت علی(ع) چراغانی و آذین بندی شده است و خادمان این بارگاه منور با عود و سپند از جمعیت گسترده زائران که برای عرض تبریک و شادباش به این حرم نورانی مشرف می‎شوند استقبال می‎کنند.

جشن و مدیحه سرایی در حرم مطهر

در همین رابطه معاون تبلیغات آستان قدس رضوی گفت: ویژه برنامه شامگاهی عید غدیر، جمعه و شنبه ۱۷ و ۱۸ شهریورماه بعد از نماز مغرب و عشاء در صحن جامع رضوی برگزار می‎شود.

حجت الاسلام سید جلال حسینی افزود : در ویژه برنامه شب عید غدیر تولیت آستان قدس رضوی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت و در ادامه مداحان و ذاکران خاندان عصمت و طهارت(ع) به مدیحه‎سرایی می‎پردازند.

وی در خصوص برنامه روز عید غدیر عنوان کرد: ویژه برنامه جشنی در روز عید غدیر، شنبه ساعت ۱۰ تا ۱۲ با حضور مسئولان کشوری و لشکری، خادمان امام هشتم(ع) و همچنین زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در رواق امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: در ویژه برنامه جشن روز عید غدیر دکتر سعدی با موضوع ولایت به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی گفت: در برنامه‌‏های این عید فرخنده مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) چون محمود کریمی، میثم مطیعی، احمد واعظی، ابراهیم قانع و مهدی سروری به مدیحه‌سرایی و مولودی‌خوانی می‎پردازند.

وی اجرای گروه تواشیح را از دیگر برنامه‌های این مراسم معرفی و عنوان کرد: در ایام دهه ولایت و عید غدیر ویژه برنامه‎های متعددی در طول شبانه روز تدارک دیده شده که در صحن‌ها و رواق‎ها برگزار می‎شود.

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی با اشاره به ویژه برنامه‎های اختصاصی زائران غیر ایرانی در حرم مطهر رضوی گفت: مدیحه‌سرایی و مولودی‌خوانی در رواق‌های دارالمرحمه، کوثر و غدیر نیز بخشی دیگر از ویژه برنامه‎های عید غدیر برای زائران غیر ایرانی است.
کد مطلب: 77845
نام شما

آدرس ايميل شما

مومیایی عجیب با سه انگشت در دست و پا (+عکس)
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب