دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 19 Mar 2018
۱
۰

دولت سوریه: هیچگاه از سلاح‌ شیمیایی استفاده نکرده و نخواهیم کرد

شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۰
دولت سوریه، گزارش سازمان ملل متحد را که در آن به استفاده از گاز سارین در ماه آوریل متهم شده است، رد کرد.
دولت سوریه: هیچگاه از سلاح‌ شیمیایی استفاده نکرده و نخواهیم کرد
به گزارش خدمت؛ تسنیم به نقل از رسانه‌های سوری نوشت: دولت سوریه در واکنش به گزارش اخیر سازمان ملل در خصوص استفاده از سلاح‌های شیمیایی در این کشور نامه‌ای خطاب به این سازمان نوشت.

در این نامه که خطاب به رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل نوشته شده آمده است: سوریه هرگز از گاز‌های سمی علیه ملت خود استفاده نکرده و نمی‌کند، زیرا سوریه از این سلاح‌ها در اختیار نداشته و استفاده از آن را جرمی اخلاقی می‌داند.

هیئت بازرسان بین‌المللی بررسی کاربرد سلاح شیمیایی در سوریه اخیرا در گزارش خود ادعا کرده که ارتش سوریه مسئول استفاده از گاز سارین در حمله شیمیایی به خان شیخون در استان ادلب سوریه است.

طبق این گزارش، در سوریه تاکنون 33 مرتبه از سلاح شیمیایی استفاده شده است که در بین آن 7 حمله را ارتش سوریه در ماه‌های مارس و جولای انجام داده است.

وقوع حمله شیمیایی در منطقه خان شیخون استان ادلب سرآغاز هجمه شدید تبلیغاتی ــ رسانه‌ای غرب و هم‌پیمانانش علیه نظام سوریه شده است و این در حالی است که دولت سوریه هرگونه استفاده از سلاح‌ شیمیایی را رد کرده و خواستار اعزام بازرسان شیمیایی سازمان ملل برای انجام تحقیق شفاف و بی‌طرفانه در این زمینه شده است.
کد مطلب: 77841
نام شما

آدرس ايميل شما

مومیایی عجیب با سه انگشت در دست و پا (+عکس)
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب
احمد
اگه یه کمیته حقیقت یاب تشکیل بشه از کشورهای مختلف، کاملا معلوم میشه که این سلاح‌هایی که در سوریه استفاده میشه رو چه کسانی ساختن و چطوری به سوریه اومده و چه کسانی اون رو به دست تروریست‌های داعشی و... رسوندن.

در درجه اول به‌طور واضح معلوم میشه دست آمریکا و اسراییل جنایتکار و انگلیس خبیث به عنوان متهمان ردیف اول تو کاره... بعدشم نوبت به نوچه‌های درجه دومشون مثل عربستان از سگ نجس‌تر و آلمان و فرانسه و... میرسه.

دلیلش هم خیلی واضحه... چون همین کشورها اولین کشورهایی هستن که سوریه رو متهم میکنن و جالب اینکه این‌ها با این‌همه اتهام زنی که دارن، شدیدا و عملا مخالف تشکیل کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل در این مورد هستن!! خب اگه راست میگین، پس چرا نمیذارین در این مورد تحقیق بشه؟؟؟؟

چیزی که واضحه اینه که زور و قدرت و قانون جنگل حرف اول رو تو دنیا میزنه... اونوقت یه عده احمق‌تر از هر احمقی تو دنیا، ما تو کشور خودمون داریم که میگن دنیا به سمت صلح میره!!! ما چه نیازی داریم از خودمون دفاع کنیم؟؟؟؟ اینا یا کورن یا خودشون رو زدن به کوری و نفهمی... چون حیاتشون اینجوری تامین میشه و مطمئنا اگه روزی هم قرار باشه که مردم ایران رو هم به قتلگاه بفرستن به‌خاطر زنده موندن ننگین خودشون، از این‌کار ترسی ندارن و براشون ذره‌ای اهمیت نداره...