شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ - 24 Mar 2018
۰

ادعای سفیر بحرین در آمریکا: ایران جوانان ما را گمراه می‌کند

جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۲
سفیر بحرین در آمریکا با تکرار اتهامات بی‌پایه و اثبات‌نشده مدعی شد که ایران در حال گمراه کردن جوانان بحرین است.
ادعای سفیر بحرین در آمریکا: ایران جوانان ما را گمراه می‌کند
به گزارش خدمت؛ «شیخ عبدالله بن رشید الخلیفه»، سفیر بحرین در واشنگتن در اظهاراتی روز پنجشنبه به تکرار ادعاهای اثبات‌نشده و بی‌پایه علیه ایران پرداخت.

به گزارش وبگاه «دی‌تی‌نیوز»، وی در یک سخنرانی در دانشگاه «بنتلی» مدعی شد که مقام‌های ایران در حال منحرف کردن جوانان بحرین و سوق دادن آنها به سمت «افراط‌گرایی» هستند.

وی همچنین گفت: «تهدید ناشی از حکومت ایران و سپاه پاسداران این کشور علاوه بر بحرین، امنیت و صلح کشورهای عربی و فراسوی آن را مورد تهدید قرار می‌دهد.»

او در ادامه این ادعاها مدعی شد این «تهدیدها» از قانون اساسی ایران نشأت می‌گیرند که خواستار صادر کردن انقلاب این کشور است.

جمهوری اسلامی ایران بارها ادعاهای تکراری مقام‌های بحرین درباره دخالت در امور داخلی آن کشور را رد کرده و از رژیم منامه خواسته به جای پیگیری این رویکردهای تقابل‌جویانه در اندیشه حل ریشه‌ای معضلات و مشکلات داخلی خود باشند.

گفتنی است، مراجع قضایی بحرین تاکنون دهها تن از مخالفان رژیم آل خلیفه به ویژه شیعیان این کشور را به اتهام آنچه ارتباط داشتن با ایران می‌خواند، بازداشت کرده، مورد شکنجه قرار داده و حتی سلب تابعیت کرده است.

بحرین از بهمن سال 1389 صحنه اعتراضات مردمی علیه رژیم حاکم است. معترضان خواستار برکناری رژیم آل خلیفه و آزادی زندانیان سیاسی هستند.
کد مطلب: 77833
نام شما

آدرس ايميل شما

توصیه‌های طلایی برای جلوگیری از سرقت نوروزی
نشانه‌های سردی معده چیست؟
ترک پرسپولیس در این شرایط نامردی است/ می‌خواستند مرا به زور استقلالی کنند