دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 19 Mar 2018
۰

پیامک‌های دقیقه ۹۰ بانک‌ها، صدای روسای بانک‌ها را هم درآورد

سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۵
رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی تاکید کرد که از روز شنبه ۱۱ شهریورماه، همه بانک‌های دولتی و خصوصی باید نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار را رعایت کنند.
پیامک‌های دقیقه ۹۰ بانک‌ها، صدای روسای بانک‌ها را هم درآورد
به گزارش خدمت؛ محمدرضا حسین زاده، در حاشیه بیست‌وهشتمین همایش بانکداری اسلامی، در جمع خبرنگاران گفت: نرخ سود بانکی بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار، از قبل هم 15 درصد بود، ولی شرایطی پیش آمده بود که برخی بانک‌ها آن را رعایت نمی‌کردند.

وی افزود: با سیاستگذاری جدیدی که شورای پول و اعتبار انجام داد، قرار شد که همه بانک‌ها نرخ سود 15 درصدی را رعایت کنند؛ زیرا شرایط اقتصاد کشور نیاز به حمایت تولید و اشتغال دارد.

مدیرعامل بانک ملی در واکنش به سوالی درباره این‌که برخی بانک‌ها این نرخ را رعایت نمی‌کنند، گفت: قطعا بانک‌های دولتی اهتمام بیشتری نسبت به رعایت این امر داشته‌اند، کما این‌که تا کنون هم داشته‌اند؛ ولی از روز 11 شهریور، همه بانک‌های دولتی و خصوصی، این نرخ را رعایت خواهند کرد.

وی تصریح کرد که برخی از بانک‌ها در اقدامی غیر حرفه‌ای و غیر اخلاقی، در فراخوان‌هایی، از افراد درخواست کرده‌اند تا قبل از روز شنبه 11 شهریور، نسبت به افتتاح حساب بلندمدت با سود بیشتر اقدام کنند.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی گفت: من به هیچ بانکی سپرده پذیری با نرخ بالاتر از 15 درصد را توصیه نمی‌کنم؛ زیرا قطعا در ضرر آن بانک تاثیر به‌سزایی خواهد داشت؛ کما این‌که در قبل هم مسئولین اقتصادی کشور گفته‌اند که بانکی که نرخ بیشتر و غیر متعارف می‌دهد، قطعا با مشکلات خاصی روبرو خواهد شد و همه بانک‌ها باید به نرخ مصوب شورای پول و اعتبار تن دهند.

وی درباره نرخ تسهیلات نیز اظهار داشت: معمولا نرخ سود تسهیلات، باید بین سه تا چهار درصد بالاتر از نرخ سود سپرده‌ها باشد تا بانک‌ها بتوانند هزینه‌های خود را تامین کنند و این امر در تمام دنیا نیز مرسوم است.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی، در پاسخ به سوالی تاکید کرد که هیچ‌یک از بانک‌های دولتی، اقدام به ارسال پیام کوتاه به مشتریان و سپرده‌گذاران برای افتتاح حساب پیش از روز 11 شهریور نکرده‌اند.

وی ادامه داد: یک یا دو بانک خصوصی در این زمینه اقدام کرده‌اند، ولی بانک مرکزی و نظام بانکی به این موضوع بسیار حساس هستند؛ زیرا این اقدام غیر حرفه‌ای و غیر اخلاقی است.

مدیرعامل بانک ملی تصریح کرد: از همه همکاران در نظام بانکی و بانک‌های خصوصی تقاضا می‌کنم نرخ سود مصوب را رعایت کنند تا بازی بهم نخورد و همه متعادل جلو برویم.

منبع: افکار
کد مطلب: 77374
نام شما

آدرس ايميل شما

مومیایی عجیب با سه انگشت در دست و پا (+عکس)
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب