يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 18 Mar 2018
۰

تجاوز تروریست‌های داعش به ده‌ها هزار زن و دختر عراقی

چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۹
سازمان ملل متحد، در گزارشی جدید اعلام کرده که ده‌ها هزار دختر و زن عراقی مورد تجاوز جنسی نیروهای داعش قرار گرفته‌اند.
تجاوز تروریست‌های داعش به ده‌ها هزار زن و دختر عراقی
به گزارش خدمت؛ دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو، با اعلام این‌که نیروهای داعش به ده‌ها هزار دختر و زن عراقی تجاوز کرده‌اند، خواستار آن شده است که از این زنان قربانی داعش حمایت شود. این زنان باید در امنیت زندگی کنند و بدانند که مهاجمان به سزای اعمال خود خواهند رسید.

تروریست‌های داعش، این دختران و زنان را ربوده و آن‌ها را وادار می‌کردند تا به آیین داعشی‌ها بگروند. این قربانیان مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند، زندانی و تحقیر شدند و تروریست‌ها با آنان چون کنیز رفتار کردند.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، به‌ویژه از دولت عراق خواسته است به کودکان این زنان مورد تجاوز قرار گرفته یاری رساند. این کودکان اغلب شناسنامه‌ای در اختیار ندارند؛ زیرا بر مبنای قانون، پدر و مادر باید برای دریافت شناسنامه کودکان، سند ازدواج خود را ارائه دهند.

کودکان حاصل از تجاوزهای جنسی، اما هیچ مدرکی از پدر بیولوژیک خود که یکی از اعضای گروه تروریستی داعش است، در دست ندارند.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در عراق و همچنین کمیسیون حمایت‌های این سازمان جهانی در این کشور، از دولت عراق خواسته است با کمک‌های خود نگذارد تفاوتی میان این کودکان و دیگر کودکان عراقی به‌وجود آید.

سازمان ملل متحد نگران آن است که این کودکان مورد سوء‌استفاده سازمان‌های خلاف‌کار مختلف در عراق قرار گیرند.

در گزارشی که دو سال پیش بر اساس اسناد به‌دست آمده از مناطق زیر کنترل داعش منتشر شده بود، علمای این گروه، فتوایی را در مورد موارد و چگونگی تجاوز به زنانی که «غنیمت جنگی» خوانده بود، منتشر کرده بود. در فتوای علمای داعش گفته شده بود که اعضای این گروه باید از تحقیر زنان و فروش آنان به «مردانی که به سوءرفتار شهرت دارند»، خودداری کنند.

سازمان ملل، شمار دقیق زنان و دخترانی را که قربانی حملات جریان تروریستی داعش قرار گرفته و به آن‌ها تجاوز جنسی شده را نمی‌داند، اما بر مبنای آمار این سازمان، از سال ۲۰۱۴ میلادی تا کنون، بیش از ۳۵۰۰ نفر، تنها از دختران و زنان اقلیت ایزدی، توسط تروریست‌های داعش دزدیده شده‌اند.

یکی از سخنگویان کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو اعلام کرد که هیچ اطلاعی از ۱۶۰۰ نفر از این ربوده‌شدگان در دست نیست.
کد مطلب: 77057
نام شما

آدرس ايميل شما

مومیایی عجیب با سه انگشت در دست و پا (+عکس)
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب