يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 18 Mar 2018
۰

ترس اروپایی‌ها از بازگشت داعش شکست خورده

چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲
حمله تروریستی و کشتار مردم با خودرو، یکی از شیوه‌های جدید تروریست‌ها در اروپاست که موجب شده مردم هنگام عبور از خیابان‌ها، به هر خودرو به‌عنوان یک وسیله حمله تروریستی و راننده آن به‌عنوان یک عامل این‌گونه حملات، مشکوک باشند.
ترس اروپایی‌ها از بازگشت داعش شکست خورده
به گزارش خدمت؛ روزنامه تلگراف نوشت: 27 هزار نفر از کشورهای مختلف به صفوف داعش در عراق و سوریه پیوستند که یک‌چهارم آنان اروپایی و در حال بازگشتی نگران کننده‌اند. دفتر ضد ترویسم اتحادیه اروپا نیز با ابراز نگرانی از بازگشت اعضای اروپایی داعش در پی تنگ‌تر شدن حلقه محاصره آنان در عراق و سوریه، پیش‌بینی کرد که حدود دو هزار نفر از اتباع اروپایی پیوسته به داعش، به کشورهایشان بازگشته باشند.

لرد اونز رئیس سابق سازمان امنیت داخلی انگلیس نیز در مصاحبه با رادیو دولتی انگلیس، بازگشت تروریست‌ها و خانواده‌های آنان به انگلیس را نگران کننده توصیف و تاکید کرد: ما حتی بیست تا سی سال آینده با تهدید حملات تروریستی مواجهیم.

این مسئول سابق ام آی 5 افزود: باید جامعه را برای مقابله همه‌جانبه با پدیده شوم تروریسم که از شیوه‌های متنوع و بسترهایی همچون اینترنت استفاده می‌کند، آماده کرد. در این حال برخی مسئولان امنیتی، بازگشت اتباع اروپایی عضو داعش با فرزندانشان را موجب افزایش عمق نگرانی‌های امنیتی دانستند و گفتند: علاوه بر والدین، کودکان این افراد نیز که تحت تاثیر افکار تروریستی قرار دارند و در سوریه و عراق با قتل و شکنجه و خشونت پرورش یافته‌اند، تا سال‌ها خطر بالقوه انجام حملات تروریستی در اروپا را تشدید کرده‌اند.

آمارهای رسمی منتشر شده درباره تلفات حملات تروریستی در اروپا نشان می‌دهد، در حدود یک‌سال اخیر، نزدیک به هزار نفر بر اثر این حملات در اروپا کشته، زخمی و نقص عضو شدند. ورسی از فعالان حقوق مدنی در لندن، با اشاره به حملات تروریستی ماه‌های اخیر در انگلیس با ده‌ها کشته و زخمی گفت: تداوم سیاست ریاضت اقتصادی و کاهش نیرو و امکانات امنیتی، جان شمار بیشتری از افراد جامعه را به مخاطره می‌اندازد‌.

وی به‌کارگیری شیوه‌های متنوع تروریستی همزمان با تشدید تدابیر امنیتی دستگاه‌های مسئول را موجب بی‌اثر یا کم اثر شدن برخی از اقدامات پیشگیرانه حملات تروریستی دانست و بر لزوم هوشمندی و تدابیر ویژه تاکید کرد و تامین نیرو و امکانات لازم را در این باره ضرروی دانست.

حمله تروریستی و کشتار مردم با خودرو، یکی از شیوه‌های جدید تروریست‌ها در اروپاست که موجب شده مردم هنگام عبور از خیابان‌ها، به هر خودرو به‌عنوان یک وسیله حمله تروریستی و راننده آن به‌عنوان یک عامل این‌گونه حملات، مشکوک باشند.

حملات تروریستی با صدها کشته و زخمی، در حالی در اروپا افزایش یافته است که هشدار امنیتی در قاره سبز، به بالاترین سطح نسبت به دهه‌های اخیر رسیده است.

منبع: افکار
کد مطلب: 77038
نام شما

آدرس ايميل شما

مومیایی عجیب با سه انگشت در دست و پا (+عکس)
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب