شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 23 Sep 2017
۰

مادورو خطاب به ترامپ: باید با هم صحبت کنیم

چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳
رئیس جمهوری ونزوئلا با تاکید بر لزوم احترام به ارزش های کشورش، از همتای آمریکایی خواست تا اختلافات دوجانبه را از راه مذاکره حل و فصل کنند.
مادورو خطاب به ترامپ: باید با هم صحبت کنیم
به گزارش خدمت؛ مهر به نقل از بلومبرگ نوشت: «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا در تازه ترین سخنرانی خود با تاکید بر اینکه کشورش در برابر احدی زانو نخواهد زد؛ از سیر نزولی رابطه کاراکاس-واشنگتن ابراز تاسف کرد.

وی در این باره گفت: متاسفانه در بدترین لحظات رابطه خود با دولت آمریکا به سر می بریم.

مادورو خطاب به «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، گفت: من و تو باید با یکدیگر صحبت کنیم. تنها از راه گفتگو است که می توانیم یکدیگر را درک کنیم.

وی در عین حال از پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان برای ممانعت از تهدید نظامی آمریکا طلب یاری کرد و خطاب به وی گفت: لطفا من و مردم ونزوئلا را تنها نگذار.

با این حال، مادورو از آمادگی برای اتخاد تصمیم ها و اقداماتی خبر داد که از ونزوئلا در برابر تحریم های مالی، تجاری و حتی نفتی که ترامپ اعمال خواهد کرد، دفاع می کند.

گفتنی است آمریکا بلافاصله پس از روی کار آمدن مجلس مؤسسان که مسئول اصلاح قانون اساسی ونزوئلا است، مادورو را تحریم کرد.

ناآرامی های ونزوئلا که تاکنون جان بیش از ۱۲۰ نفر از مردم این کشور را گرفته به تحریک اپوزیسون غربگرا انجام می شود که ضرر اقتصادی ناشی از کاهش جهانی قیمت نفت را دستاویزی برای اعمال فشار بر مادورو قرار داده است.

مادرو پیشتر نیز گفتگو با ترامپ در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل را خواستار شده بود که ماه میلادی آینده (سپتامبر) در نیویورک برگزار می شود.
کد مطلب: 77031
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟