شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 17 Mar 2018
۰

تهدید به سرنگونی هواپیماهای مسافربری قطر/ شکایت دوحه به سازمان ایکائو

يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۱
در پی تهدیدهای رسانه‌ای کشورهای تحریم کننده قطر مبنی بر سرنگونی هواپیماهای مسافربری این کشور، مسئولان قطری به سازمان هوانوردی غیر نظامی بین‌المللی (ایکائو) شکایت کردند.
تهدید به سرنگونی هواپیماهای مسافربری قطر/ شکایت دوحه به سازمان ایکائو
به گزارش خدمت؛ تسنیم به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نوشت: وزارت حمل و نقل قطر به سازمان هوانوردی غیر نظامی بین‌المللی (ایکائو) شکایت و در آن چهار کشور تحریم کننده قطر یعنی عربستان، مصر، بحرین و امارات را متهم کرد که از طریق رسانه ها و شبکه های تبلیغاتی خود، مسافران هواپیماهای قطری را "دچار ترس و وحشت" می کنند.

وزارت حمل و نقل قطر در بیانیه خود آورده است: دفتر دائم قطر در ایکائو نامه رسمی قطر را تحویل رئیس هیئت مدیره ایکائو و نمایندگان کشورهای عضو کرد. این نامه درباره اقدام کشورهای محاصره کننده دوحه - از طریق کانال های تلویزیونی خود - برای ارعاب مسافران است.

این بیانیه افزود: ارعاب مسافران از طریق گزارش شبکه تلویزیونی العربیه عربستان در نهم ماه اوت انجام شد. این شبکه در گزارش خود از آنچه آن را حق کشورهای تحریم کننده در سرنگون کردن هواپیماهای مسافربری قطری در صورت پرواز بر فراز آسمان این کشورها خواند، سخن گفت.

وزارت حمل و نقل قطر در بیانیه خود این گزارش را نقض آشکار و خطرناک معاهدات و توافقنامه های بین المللی بویژه توافقنامه سال 1944 شیکاگو و توافقنامه خدمات عبور هوایی (ایاستا) و قانون هوایی بین المللی دانست.
کد مطلب: 76844
نام شما

آدرس ايميل شما

با استامینوفن کدئین مسافرت نکنید؛ جریمه می‌شوید
با انجام این کارها، جزو منتظرین صاحب الزمان(عج) باشیم
9 روش کاهش کلسترول خون در نوروز