يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 18 Mar 2018
۰

دولت تجمیع منابع بیمه‌ها را در دستور کار قرار دهد

شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۵
عضو هیات رئیسه مجلس، با اشاره به این‌که رئیس‌جمهور باید بر اساس سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب، شورای عالی بیمه را به وزارت بهداشت منتقل کند، اظهار داشت: در جدایی صندوق‌های بیمه‌ای مشکلی نیست؛ اما منابع پایه سلامت بیمه‌ها باید در یک نقطه تجمیع شود.
دولت تجمیع منابع بیمه‌ها را در دستور کار قرار دهد
به گزارش خدمت؛ اکبر رنجبرزاده در خصوص ضرورت تجمیع بیمه‌ها و تعیین تکلیف این موضوع در دولت دوازدهم، اظهار داشت: منابع بیمه‌ها باید در یک نقطه تجمیع پیدا کند؛ بنابراین در جدایی صندوق‌های بیمه‌ای هیچ مشکلی وجود ندارد؛ اما منابع پایه سلامت در اختیار هر صندوقی متناسب با بیمه‌شدگان باید در یک نقطه تجمیع شود؛ بنابراین باید سیاست‌گذار و مدیرمنابع در حوزه سلامت متناسب با منابع، خرید خدمت‌های خدمت را از بیمارستان‌ها و بخش خصوصی انجام دهد.

نماینده مردم اسدآباد درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به این‌که پراکندگی منابع بیمه‌ای، حوزه سلامت را دچار مشکل کرده است، افزود: بنابراین تجمیع بیمه‌ها یک ضرورت انکارناپذیر بوده و در حال حاضر همه صندوق‌های بیمه‌ای موجود باید پایه سلامت را درحوزه بهداشت و درمان بپردازند؛ از این‌رو تجمیع منابع بیمه‌ای باید مورد پیگیری و عملیاتی شود؛ البته تعیین تکلیف این موضوع هم اکنون بر عهده دولت قرار دارد، هر چند که منابع سازمان بیمه سلامت سال گذشته منتقل شد.

رنجبرزاده با تاکید بر این‌که منابع درمان بیمه تامین اجتماعی به میزان 9 بیست و هفتم نیز باید به صندوق بیمه سلامت واریز شود، تصریح کرد: در حال حاضر مسئولان مربوطه تا حدودی از این موضوع خودداری می‌کنند؛ اما با قول رئیس‌جمهور، امیدواریم این مشکل سریع حل شود؛ بنابراین نیازی به تصویب قانون جدید در مجلس برای تجمیع منابع بیمه‌ها نیست و بر اساس سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب، سیاست‌گذاری درحوزه سلامت، بر عهده وزارت بهداشت و درمان است.

عضو هیات رئیسه مجلس، تاکید کرد: رئیس‌جمهور باید بر اساس سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب، شورای عالی بیمه را به وزارت بهداشت منتقل کند.

همچنین مسعود پزشکیان -نایب رییس مجلس- با تاکید بر این‌که راه دیگری برای ارائه خدمت مطلوب جز تجمیع منابع وجود ندارد، عنوان کرده بود که ما باید منابع را جمع کنیم و بر اساس منابع سرویس خدمت تعریف کنیم.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 76810
نام شما

آدرس ايميل شما

مومیایی عجیب با سه انگشت در دست و پا (+عکس)
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب