يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 18 Mar 2018
۰

مخالفان مسلح آمریکایی، آمادۀ جنگ داخلی

شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۸
راست‌گرایان افراطی در آمریکا، برای دفاع از خود در یک جنگ داخلی احتمالی، گروه‌هایی شبه نظامی در ایالت جورجیا در جنوب این کشور تشکیل داده‌اند و مهارت‌های نظامی یاد می‌گیرند.
مخالفان مسلح آمریکایی، آمادۀ جنگ داخلی
به گزارش خدمت؛ شبکه خبری فرانس 24 گزارش داد: راست‌گرایان افراطی در آمریکا از دهه 90 به ایجاد تشکل‌ها و سازمان‌های جدیدی برای خود، حتی گروه‌های شبه نظامی، روی آورده‌اند و با فراگیری آموزش‌های نظامی، خود را برای یک جنگ داخلی احتمالی جدید، آماده می‌کنند.

جیسون و جوزف که تا بن دندان مسلح هستند، در حال تمرین نظامی برای یک تهاجم فرضی هستند؛ اما گلوله‌های آن‌ها کاملا واقعی است. آن‌ها عضو گروهی بیست نفره هستند که هر ماه در جورجیا واقع در جنوب آمریکا، تمرینات نظامی انجام می‌دهند.

ماموریت آن‌ها، دفاع از خود و ترویج حق حمل سلاح است. نوعی بی‌اعتمادی در بین آن‌ها وجود دارد؛ به‌ویژه بی‌اعتمادی به دولت فدرال.

کریس هیل، فرمانده نیروی امنیتی ایالت جورجیا می‌گوید: من برای جنگ و مناقشه‌ای داخلی، مقابله با حمله هسته‌ای کره شمالی و روسیه، مقابله با تهاجم خارجی و یا تهاجم دولت خودمان، در صورتی که بخواهد برای خلع سلاح کردن مردم، به رویشان اسلحه بکشد، آماده‌ام.

آن‌ها مثل ارتشی واقعی، آخر هفته‌ها تمرینات بدنی دارند و مبارزه و جنگ را تمرین می‌کنند.

این شبه نظامیان، معمولا با سلاح‌هایشان در تظاهرات شرکت می‌کنند تا به گفته خودشان، در کنار پلیس، امنیت را تامین کنند.

بیشتر کسانی که جذب این گروه‌های شبه نظامی می‌شوند، از مردم سفید پوست طبقه متوسط به بالا و محافظه‌کار آمریکا هستند که تمایلی به جهانی شدن ندارند.

ایوت دیماریا، یکی از زنانی که در این تمرینات نظامی شرکت دارد، می‌گوید: من مهارت‌هایی یاد می‌گیرم که بیشتر مردم برای یاد گرفتن آن‌ها پول پرداخت می‌کنند. من اینجا به‌همراه دوستانم از این آموزش‌ها لذت می‌برم. من با کسانی هستم که شبیه من هستند. اینجا اگر بخواهم قبل از غذا دعا کنم، کسی مرا مسخره نمی‌کند. این فرهنگ ما است، فرهنگ آمریکایی.

این شبه نظامیان خود را وارثان مهاجران می‌دانند. اما اف.بی.آی(پلیس فدرال آمریکا) آن‌ها را گروه‌های افراطی می‌داند.

طبق قوانین آمریکا، بیان نفرت در این کشور ممنوع نیست و ما(گروه گزارشگر فرانسوی) در اینجا می‌توانیم آشکارا اسلام‌هراس باشیم.

فرمانده این شبه نظامیان می‌گوید، برای جلوگیری از ورود فردی تندرو به این جمع، افراد با دقت انتخاب می‌شوند؛ اما برخی گروه‌ها برای اقدامات مجرمانه و تروریستی خود در گذشته، چنین دقتی به خرج داده‌اند.

در سال 2016، شمار شبه نظامیان ضد دولتی در آمریکا، 165 نفر بود. وقتی دموکرات‌ها قدرت را در آمریکا به‌دست دارند، شمار آن‌ها افزایش می‌یابد؛ اما وقتی قدرت دست جمهوری‌خواهان می‌افتد، تعداد آن‌ها کاهش می‌یابد.

منبع: مشرق
کد مطلب: 76790
نام شما

آدرس ايميل شما

مومیایی عجیب با سه انگشت در دست و پا (+عکس)
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب