شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 23 Sep 2017
۰

عربستان‌: هرگز خواهان میانجی‌گری با ایران نشده‌ایم

چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۸
یک مقام سعودی به خبرگزاری رسمی این کشور گفت که عربستان به موضع ثابت خود در رد هرگونه نزدیکی به هر شکلی با نظام ایران پایبند است.
عربستان‌: هرگز خواهان میانجی‌گری با ایران نشده‌ایم
به گزارش خدمت؛ یک مقام مسئول سعودی به خبرگزاری رسمی عربستان گفت که این کشور هیچ‌گونه درخواستی برای میانجی‌گری به هرشکلی با ایران نداشته است.

این مقام سعودی گفته است اخبار منتشر شده در این رابطه همگی نادرست هستند.

خبرگزاری رسمی عربستان به نقل از این مقام مسئول سعودی نوشت:‌ «عربستان به موضع ثابت خود در رد هرگونه نزدیکی به هر شکلی با نظام ایران که در حال گسترش تروریسم و افراطی‌گری در منطقه و جهان و دخالت در امور کشورهای دیگر است، پایبند است. از دید عربستان، نمی‌توان با نظام کنونی ایرانی مذاکره کرد، و تجربه ثابت کرده است که این نظام به قواعد و عرف دیپلماتیک و اصول روابط بین‌المللی احترام نمی‌گذارد و این نظام به دروغ‌پردازی و تحریف حقایق ادامه می‌دهد و عربستان بر خطر نظام ایران و رویکرد خصمانه آن برای صلح و ثبات بین‌المللی تأکید دارد. و از تمامی کشورهای جهان می‌خواهد تا برای بازدارندگی مقابل اقدامات خصمانه نظام ایران و اجبار آن به پایبندی به قوانین بین‌المللی و تصمیمات سازمان ملل و سازمان‌ها و عرف‌های دیپلماتیک اقدام کنند».

بهرام قاسمی در گفتگو با الجزیره گفت: «سخنان وزیر کشور عراق درباره (درخواست عربستان از وی برای) میانجی‌گری بین تهران و ریاض یک امر مثبت است».

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان همچنین اعلام کرد که «از هرگونه میانجی‌گری برای تحقق امنیت و ثبات در منطقه استقبال می‌کنیم».

قاسم الاعرجی، وزیر کشور عراق چند روز قبل گفته بود عربستان سعودی از حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق خواسته است که بین ریاض و تهران میانجی‌گری کند.
کد مطلب: 76652
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟