يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 18 Mar 2018
۰

بیکاری؛ مشکل اساسی دولت

چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۶
رئیس کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران، با تأکید بر این‌که یکی از مشکلات اقتصاد کشور، بیکاری و نبود ظرفیت‌های جدید شغلی است،‌ گفت: تعاونی‌های بانوان اگر در نهاد خانواده ایجاد شود علاوه بر حل مشکلات فرهنگی، معیشت آنان را نیز پوشش می‌دهد.
بیکاری؛ مشکل اساسی دولت
به گزارش خدمت؛ خاطره استادرضایی، رئیس کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران، با اشاره به نقاط ضعف بخش تعاون کشور در 4 سال گذشته، اظهار داشت:‌ این نقط ضعف نشان می‌دهد تا در 4 سال آینده چه مسیری برای توسعه بخش تعاون و چه برنامه‌ریزی‌هایی باید صورت پذیرد؛ بنابر‌این در صورت ابقای آقای ربیعی در این پست، انتظار داریم با توجه به ارزیابی‌های گذشته و روشن بودن ادامه راه، نواقص به‌طور کامل رفع شده و نقاط قوت برجسته شود.

وی افزود: با توجه به قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی که در تعاونی‌های زنان در کشور وجود دارد، اتحادیه‌ها و حوزه‌های زیادی توسط بانوان پوشش داده شده است که مطالبه تعاونی‌های بانوان این است که آقای ربیعی پس از شروع مجدد فعالیت‌شان، با توجه به داشته‌ها و آگاهی کامل که نسبت به بخش تعاون دارند، نقاط ضعف را برطرف کنند.

استادرضایی تأکید کرد: همواره توسط تعاونی‌های موجود برای حمایت از طرح‌ها و برنامه‌های وزارت تعاون اعلام شده، اما تخصیص اعتبارات لازم و دیده شدن بخش تعاونی‌های بانوان و اتحادیه‌ها در برنامه‌های دولتمردان جزو اولویت‌ها است.

رئیس کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران، با اشاره به این‌که امیدواریم عضو تعاون از ادبیات مسئولان اقتصادی دولت حذف نشود، گفت: یکی از مشکلات فعلی دولت، بیکاری و نبود اشتغال لازم است که تعاون در قابلیت‌های خودش امکان حل این مشکلات مهم را دارد؛ اگر این تعاونی‌ها در بخش‌خانواده و بانوان پر رنگ‌تر شود، عملاً یک نهاد خانواده را می‌تواند از مشکلات معیشتی نجات دهد.

وی افزود: اگر نگاهمان به‌طور همزمان، فرهنگ، اقتصاد و خانواده باشد، بخش تعاون بهترین راهکار و بستر برای توسعه معیشت خانواده‌ها و همچنین فرهنگ‌سازی است که امیدواریم آقای ربیعی به این موضوع توجه ویژه داشته باشد.

منبع: افکار
کد مطلب: 76644
نام شما

آدرس ايميل شما

مومیایی عجیب با سه انگشت در دست و پا (+عکس)
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب