يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 18 Mar 2018
۰

رهبر کره شمالی، تهدید موشکی به گوآم را فعلا عملی نمی‌کند

چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱
رهبر کره شمالی، تصمیم گرفته است تهدید موشکی خود علیه گوآم را عملی نکند، به‌شرط این‌که آمریکا در عمل نشان دهد به‌دنبال تشدید تنش در شبه‌جزیره کره نیست.
رهبر کره شمالی، تهدید موشکی به گوآم را فعلا عملی نمی‌کند
به گزارش خدمت؛ رسانه‌های دولتی کره شمالی اعلام کردند که کیم جونگ اون، رهبر این کشور، تصمیم گرفته است که دست نگه دارد و تهدید حمله موشکی به گوآم را فعلا عملی نکند؛ با این‌حال هشدار داده است، در صورتی که «یانکی‌ها»(آمریکایی‌ها) به اقدامات به‌شدت خطرناک و بی‌پروایانه خود ادامه دهند، تصمیم خود را تغییر خواهد داد.

در همین حال، رویترز گزارش داد: خبرگزاری دولتی کره شمالی، روز‌ سه‌شنبه اعلام کرد که «کیم جونگ اون» رهبر این کشور، پیش از هر گونه تصمیم‌گیری در خصوص حمله به گوآم، اقدامات آمریکا را برای مدتی تحت نظر قرار خواهد داد.

در این گزارش آمده است: «آمریکا که اولین کشوری بود که تجهیزات هسته‌ای راهبردی متعددی را نزدیک ما مستقر کرد، اگر خواهان کاهش تنش‌ها در شبه‌جزیره کره و جلوگیری از درگیری نظامی خطرناک است، باید نخست تصمیم‌گیری صحیحی انجام دهد و این‌کار را از طریق اقدامات خود، ثابت کند.»

این گزارش می‌افزاید، رهبر کره شمالی، به ارتش این کشور دستور داده است که همیشه برای شلیک آماده باشد تا اگر وی برای انجام هر گونه اقدامی تصمیم‌گیری کند، ارتش وارد عمل شود.

ارتش کره شمالی، پیش‌تر گزارشی را درباره طرح حمله به مناطق اطراف گوآم به رهبر این کشور ارائه کرده بود.

منبع: افکار
کد مطلب: 76622
نام شما

آدرس ايميل شما

مومیایی عجیب با سه انگشت در دست و پا (+عکس)
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب