يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 18 Mar 2018
۰

ترامپ سرانجام نژادپرستان را محکوم کرد

سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۲
رئیس‌جمهور آمریکا بعد از اعتراضات گسترده به سکوتش در برابر خشونت‌های گروه‌های نژادپرست، سرانجام تسلیم فشارها شد و اقدامات آن‌ها را محکوم کرد.
ترامپ سرانجام نژادپرستان را محکوم کرد
به گزارش خدمت؛ «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بعد از بالا گرفتن انتقادها از او به‌دلیل محکوم نکردن خشونت‌های گروه‌های نژادپرستان، سرانجام تسلیم فشارها شد.

بر اساس گزارش رویترز، دونالد ترامپ، دوشنبه‌شب در جمع خبرنگاران از نئونازی‌ها، گروه کوکلاکس‌کلان -از گروه‌های حامی برتری نژاد سفید- و دیگر گروه‌های نژادپرست به‌عنوان «جانی و تبهکار» یاد کرد.

ترامپ بعد از خشونت‌های نژادپرستانه در شهر «چارلوتسویل» روز شنبه بدون اشاره به اقدامات گروه‌های حامی برتری نژادی سفیدپوستان، خشونت «همه‌طرف‌ها» را محکوم کرده بود. این امر موجب انتقاد سیاستمداران هر دو جناح از وی شد.

رئیس‌جمهور آمریکا سرانجام روز دوشنبه گفت: «نژادپرستی، شوم است و کسانی که به این دلیل خشونت ایجاد می‌کنند، جانی و تبهکار هستند؛ از جمله کوکلاکس‌کلان، نئونازی‌ها و طرفداران برتری نژادی سفیدپوست‌ها و سایر گروه‌های نفرت‌پراکن.»

ترامپ اضافه کرد: «ما با شدیدترین لحن، این نمایش فاحش تنفر، تعصب و خشونت را محکوم می‌کنیم.»

اظهارات ترامپ بعد از آن مطرح شد که هزاران نفر در شهرهای واشنگتن و نیویورک روز دوشنبه به سکوت نژادپرستانه وی در برابر رفتارهای خشونت‌بار نژادپرستان اعتراض کرده و شعار «رژیم ترامپ/پنس باید برود» سر داده بودند.

منبع: افکار
کد مطلب: 76585
نام شما

آدرس ايميل شما

مومیایی عجیب با سه انگشت در دست و پا (+عکس)
چطور ماهی قرمز بیمار و عصبی را تشخیص بدهیم؟
اعمال شب و روز اول ماه رجب