يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 22 Oct 2017
۰

تعاون، حلقه وصل تمام بخش‌های اقتصادی است

يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۲
دبیر کل اتاق تعاون ایران، در حاشیه هفدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان، تعاون را به‌عنوان یک بخش مستقل اقتصادی، حلقه وصل تمام بخش‌ها توصیف کرد.
تعاون، حلقه وصل تمام بخش‌های اقتصادی است
به گزارش خدمت؛ سید محمد کریمی، عضو هیات رئیسه و سرپرست امور نمایشگاهی، از برگزاری جلسات B2B هیات‌های تجاری خبر داد و گفت: برگزاری جلسات B2B میان هیات‌های تجاری خارجی و داخلی پیش‌بینی شده است و قرار است که ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و توانمندی‌های صنعت و تعاون معرفی شود. در این خصوص نشست‌هایی نیز برگزار خواهد شد.

سرپرست امور نمایشگاهی، با اشاره به امضای تفاهم‌نامه تاکید کرد: در نمایشگاه امسال، تفاهم‌نامه‌هایی نیز میان سرمایه‌گذاران داخلی و شرکت‌کنندگان به امضا رسیده است؛ البته آمار دقیق‌تر آن را می‌توان پس از نمایشگاه ارائه کرد.

عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران، ضمن اشاره به گستردگی هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان، نسبت به نمایشگاه‌های قبل، ابراز داشت: نمایشگاه امسال با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، روسای اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها، روسای اتاق‌های تعاون سراسر کشور، فعالان صنعت ساختمان و جمع کثیری از مسئولان و مدیران ارشد صنعت ساختمان و بخش تعاون افتتاح شد.

وی ادامه داد: امسال از 31 کشور، به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم شرکت کننده حضور دارد که می‌توان به اسپانیا، ترکیه، افغانستان، ترکیه و سایر کشورها اشاره کرد.

* تعاون، حلقه وصل تمام بخش‌های اقتصادی
ماشاالله عظیمی -دبیر کل اتاق تعاون ایران- با اشاره به این‌که هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان، بسیار پر بارتر از نمایشگاه سال‌های قبل بوده است، گفت: نمایشگاه امسال با حضور حدود 1300 شرکت کننده کار خود را آغاز کرد که 391 شرکت کننده از 31 کشور به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم هستند.

وی ادامه داد: در حوزه فن‌آوری، صنعت بتن و ساختمان سنگ اختراعاتی رونمایی شده است؛ همچنین در حاشیه این نمایشگاه همایش‌های فنی برگزار می‌شود که در پایان گواهینامه نیز صادر می‌شود.

وی با تاکید بر نقش مسکن در اقتصاد ابراز داشت: اگر صنعت ساختمان حرکت کند، سایر بخش‌های اقتصاد نیز به تبع آن فعال شده و حرکت خواهند کرد؛ باید در نظر داشت که تاثیر ساختمان در جی‌دی‌پی، 15 درصد است و این تحرک‌بخشی 15 درصدی نزدیک به 200 رشته‌ فعالیت را فعال می‌کند و سایر بخش‌ها نیز به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم فعال خواهند شد.

دبیر کل اتاق تعاون خاطر نشان کرد: در هفدهمین نمایشگاه، حضور هیات‌های تجاری از سایر کشورها و امضا تفاهم‌نامه‌های همکاری پیش‌بینی شده است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 76408
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود