يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 22 Oct 2017
۰

موهای سر خود را با این ۴ ماده «پرپشت» کنید

يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۸
با کمک برخی دستورالعمل‌های خانگی می‌توانید رشد موهای خود را افزایش دهید و موهای خود را تقویت و پرپشت کنید.
موهای سر خود را با این ۴ ماده «پرپشت» کنید
به گزارش خدمت؛ موهای سالم و زیبا آرزوی هر فرد است و داشتن موهای سالم برای مردان و زنان یکی از دارایی هر انسان است، شما می‌توانید اهمیت و ارزش آن را با یک فرد طاس مقایسه کنید.

پیش از این در قالب مطلبی با عنوان «طاسی سر خود را با این ماسک ساده گیاهی درمان کنید» به بیان روشی برای درمان طاسی پرداختیم.

با کمک برخی دستورالعمل‌های خانگی می‌توانید رشد موهای خود را افزایش دهید و موهای خود را تقویت و پرپشت کنید؛ در ادامه به 4 روش و ماده موثر در پرپشت شدن موها اشاره شده است:

روغن نارگیل
روغن نارگیل یکی از بهترین مواد برای رشد مو است و تاثیر آن بر تمامی موها ثابت شده است؛ این روغن، رشد مو را افزایش داده و تحریک می‌کند؛ همچنین در درمان شوره سر‌، تقویت مو‌، مفید بوده و موها را براق و ابریشمی می‌کند.

آب پیاز
آب پیاز موثر در رشد مو است و با مصرف چند روز می‌توانید نتایج آن را ببینید؛ پیاز را برش دهید و آب آن را جدا کنید و سپس به ریشه‌های مو بزنید و بعد از 2 تا 3 ساعت موهای خود را بشوئید؛ این‌کار را 2 بار در هفته انجام دهید.

از آب پیاز با روش دیگر هم می‌توانید استفاده کنید؛ نصف پیاز را با 2-3 حبه سیر و 1-2 چوب دارچین در یک ظرف آب بجوشانید و این محلول را برای موهای خود استفاده کنید؛ این روش را به‌مدت 4 روز منظم انجام دهید و شاهد رشد موی خود باشید؛ این محلول را در شیشه دربسته نگهداری کنید.

حنا
حنا به‌خاطر قدرت رنگی که دارد، شناخته می‌شود؛ اما استفاده از حنا موهایتان را سالم و ریشه‌ها را تقویت می‌کند؛ برای استفاده از برگ حنا‌، ابتدا روغن خردل خالص را در ظرفی آلمینیومی بریزید تا با حرارت جوش آید و برگ‌های حنا را یک به یک در آن قرار دهید؛ وقتی دیدید برگ‌ها در حال سوختن هستند، آن را از روی حرارت بردارید و سپس آن را از صافی رد کنید و در یک بطری بریزید‌؛ این مخلوط را هر روز به مو و پوست سر خود بزنید؛ این ماده در تقویت و رشد مو، موی براق و سالم مفید است.

عطر سنبل
عطر سنبل برای آروماتراپی بسیار مفید است؛ همچنین رشد مو را افزایش می‌دهد؛ برای این منظور 2-3 بار در هفته پوست سر را با آن ماساژ دهید.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 76399
نام شما

آدرس ايميل شما

چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه