يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 22 Oct 2017
۰

روزنامه قطری: بحرین، سرزمین سرکوب است

يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۵
یکی روزنامه قطری با اشاره به شکنجه‌ها و سرکوب‌های معارضان در بحرین، از این کشور به عنوان «سرزمین سرکوب» یاد کرد.
روزنامه قطری: بحرین، سرزمین سرکوب است
به گزارش خدمت؛ با ادامه اختلافات قطر با کشورهای محاصره‌کننده، روزنامه قطری «الرایه» در گزارشی، بحرین را کشور سرکوب و شکنجه نامید.

روزنامه الرایه در گزارش روز جمعه (11 آگوست) خود نوشت مطالبات سازمان حقوق بشری بین‌المللی و عربی برای مداخله شورای حقوق بشر در قبال بحرین افزایش یافته؛ کشوری که مرتکب نقض‌های خطرناک حقوق بشری از جمله تبعیض نژادی، سرکوب آزادی‌ها، افزایش بازداشت‌ها و محاکمات صوری، شکنجه‌های وحشتناک در زندان‌ها و علیه بازداشتی‌ها و معارضان سیاسی شده است.

در ادامه این گزارش آمده است: پرونده سیاه حقوق بشری بحرین، 32 کشور از جمله انگلیس و آمریکا به این سمت هل داد که در این زمینه ابراز نگرانی کنند و از دولت بحرین بخواهند به شکنجه‌ها پایان دهد و از حق تجمع مسالمت‌آمیز دفاع کند.

روزنامه الرایه در ادامه به دیدگاه سازمان‌های حقوق بشری در قبال احکام اعدام صادر شده علیه معارضان در بحرین پرداخت و نوشت سازمان‌های مذکور معتقدند دستگاه قضایی در بحرین سیاسی و غیرمستقل است.

این روزنامه سپس به گزارش اخیر سازمان عفو بین‌الملل به عنوان سند اشاره کرد که مواردی مانند تبعیض علیه زن، محاکمه‌های ظالمانه، تدابیر سختگیرانه علیه آزادی بیان، بازداشت فعالان، انحلال جمعیت الوفاق، سلب تابعیت حدود 80 شهروند و اخراج اجباری 4 نفر در بحرین ، در این گزارش آمده بود.

در ادامه این گزارش آمده است در سال 2015 ، 241 کودک بازداشت شده‌اند و دولت بحرین از آنها به عنوان اهرم فشار بر خانواده‌های معارض آنها استفاده کرده است.
کد مطلب: 76395
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود