دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 23 Oct 2017
۰

آغاز ساخت دیوار حائل میان منطقه کردستان و ترکیه تا چند ماه دیگر

يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸
منابع دولتی در ترکیه می‌گویند این کشور از ماه اکتبر یا نوامبر ۲۰۱۷ ساخت دیوار بتنی میان ترکیه و عراق را آغاز می‌کند.
آغاز ساخت دیوار حائل میان منطقه کردستان و ترکیه تا چند ماه دیگر
به گزارش خدمت؛ بعد از آن که ترکیه در ماه ژوئن اعلام کرد کار دیوارکشی میان این کشور و مرزهای سوریه تقریبا رو به اتمام است، هم اکنون ایجاد دیوار بتنی میان خود و ایران را آغاز کرده است.

منابع دولتی در ترکیه می‌گویند در چند ماه آینده کار ساخت سومین دیوار امنیتی میان ترکیه و کشورهای همسایه آغاز می شود. قرار است سومین دیوار امنیتی ترکیه با همسایگانش، در شمال عراق صورت ساخته شود.

به نوشته خبرگزاری «کردپرس»، این منابع می‌گویند، برنامه دیوارکشی میان ترکیه و عراق یا به صورت دقیق‌تر میان ترکیه و منطقه کردستان در حال انجام است و دولت برنامه عملی دیوارکشی میان ترکیه و عراق را از ماه اکتبر یا نوامبر 2017 آغاز خواهد کرد.

خبرگزاری «شین هوا» به نقل از مقامات دولتی ترکیه نوشت: ایجاد دیوار حائل در مرزهای ترکیه و سوریه موفقیت آمیز بوده و میزان تهدیدهای امنیتی علیه این کشور کاهش یافته است. به همین دلیل، این کشور به دلیل آنچه جلوگیری از تردد نیروهای پ‌ک‌ک یا فعالیتهای قاچاق نامیده، اقدام به ایجاد دیوار حائل میان خود و ایران نموده و ظاهرا به منظور کاهش حملات پ‌ک‌ک در شمال منطقه کردستان و نفوذ آنها به مناطق جنوب شرقی ترکیه، قصد دارد دیوار سیمانی دیگری بسازد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه، ژانویه گذشته بدون اشاره به زمان اجرای این پروژه، از ایجاد دیوار بتنی میان ترکیه و عراق خبر داده بود.
کد مطلب: 76390
نام شما

آدرس ايميل شما

فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟