يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 22 Oct 2017
۰

آمار مصدومان نشت گاز کلر به ۳۳۰ نفر رسید + علت حادثه و جزئیات

يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۱
معاون فنی اورژانس کشور، از انتقال ۳۳۰ به بیمارستان‌های گنجویان و نبوی براثر نشت گاز کلر از ۳ کپسول هزار کیلوگرمی در شهرستان دزفول خبر داد.
آمار مصدومان نشت گاز کلر به ۳۳۰ نفر رسید + علت حادثه و جزئیات
به گزارش خدمت؛ حسن نوری، با اشاره به نشت گاز کلر از ۳ کپسول هزار کیلوگرمی در شهرستان دزفول، گفت: در پی این حادثه، حدود ۹۰ نفر به بیمارستان نبوی شهرستان دزفول منتقل شده‌اند که ۵ نفر ا‌ز این افراد، در بخش داخلی بستری و یک نفر در بخش CCU بستری هستند.

معاون فنی اورژانس کشور خاطرنشان کرد: ۲۴۰ نفر نیز به بیمارستان گنجویان منتقل که ۳۰ نفر در بخش‌های داخلی، پست سی‌سی‌یو، نروسرجری، ارتوپدی، جراحی مردان و جراحی زنان بستری هستند.

وی اظهار کرد: ۱۰ کد آمبولانس اعزام شده به محل این حادثه، هر کدام چندین مرتبه تجدید ماموریت شده‌اند.

گفتنی است، از شب گذشته، بر اثر نشت گاز کلر از ۳ کپسول هزار کیلوگرمی، ستاد مدیریت بحران شهرستان دزفول، تشکیل جلسه اضطراری داده و همچنین ارتش برای کمک وارد عمل شده و بیمارستان‌های دزفول و اندیمشک و اهواز، به حالت آماده‌باش کامل درآمده‌اند.

همچنین ‌معاون استاندار خوزستان نیز با اشاره به آخرین وضعیت مصدومان حادثه نشت گاز کلر در این شهرستان، از مهار نشت گاز خبر داد.

‌حبیب آصفی اظهار کرد: با تلاش نیروهای امدادی آتش‌نشانی و هلال احمر، حوالی ساعت 1:30 بامداد یک‌شنبه، نشت گاز کلر به‌طور کامل مهار و متوقف شد. این حادثه از انبار شرکت آبیاری قدیم دزفول در محدوده پل سوم دزفول نشأت گرفته بود.

بر اساس گزارش ایسنا، وی در خصوص علت این حادثه عنوان کرد: شیر یک کپسول حدود 700 کیلویی گاز کلر، ظاهرا به‌علت فرسودگی یا دستکاری انسانی، مثلا یک فرد سارق، دچار مشکل و نشتی شد که مسمومیت تعدادی از شهروندان را به‌دنبال داشت.
کد مطلب: 76380
نام شما

آدرس ايميل شما

چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه