دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 23 Oct 2017
۰

ونزوئلا: آمریکا در جنگ با ما ۱۰ برابر ویتنام تاوان خواهد داد

يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۷
ونزوئلا هشدار داد آمریکا در صورت عملی کردن تهدیدهای خود، با تاوانی 10 برابر جنگ ویتنام، مواجه می شود.
ونزوئلا: آمریکا در جنگ با ما ۱۰ برابر ویتنام تاوان خواهد داد
به گزارش خدمت؛ باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از تلویزیون آ اف پ نوشت: خورخه آریزا وزیر امور خارجه ونزوئلا در کنفرانس خبری با قرائت بیانیه ای از جانب نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور گفت دونالد ترامپ با تهدید وقیحانه به اقدام نظامی علیه ونزوئلا، ثبات منطقه آمریکای لاتین را به مخاطره می اندازد.

وی افزود: هدف از تهدید گستاخانه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، کشاندن منطقه آمریکای لاتین و حوزه دریای کارائیب به مناقشه ای است که برای همیشه ثبات، صلح و امنیت در منطقه ما را برهم خواهد زد.

آریزا همچنین گفت: همانطور که هوگو چاوز گفته و مادورو تکرار و تصریح کرده است، آنها مطمئن باشند که اگر در ویتنام شکست خوردند، ونزوئلا فقط یک ویتنام نخواهد بود، بلکه برابر ده تا پانزده ویتنام گرفتار می شوند و برای مدت هزار سال حتی یک قطره نفت دریافت نخواهند کرد.

آریزا افزود: آمریکا شاید ونزوئلا را تهدید کند ولی اگر هر خارجی جرات داشته باشد، به خاک ونزوئلا پا می گذارد تا ببیند که برغم اختلاف نظرها، مردم این کشور عاشقانه از خاکشان دفاع خواهند کرد.

نظامیان ونزوئلا نیز اعلام کردند اظهارات تهدید آمیز ترامپ نشان دهنده تهاجم امپریالیستی آمریکاست. ژنرال ولادیمیر پادرینو، وزیر دفاع و فرمانده نیروهای مسلح ونزوئلا، اظهارات ترامپ را نشانه دیوانگی او خواند.
کد مطلب: 76368
نام شما

آدرس ايميل شما

فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟