شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 21 Oct 2017
۰

یگان ویژه موثرترین واحد در برقراری نظم و امنیت پایتخت

شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۸
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: یگان ویژه موثرترین واحد در برقراری نظم و امنیت پایتخت به‌شمار می‌رود.
یگان ویژه موثرترین واحد در برقراری نظم و امنیت پایتخت
به گزارش خدمت؛ سردار حسین رحیمی، در مراسم صبحگاه صبح امروز که در یگان امداد این فرماندهی برگزار شد، با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه یگان امداد در ماموریت‌های پلیس، بیان داشت: خوشحال هستم که امروز در جمع یکی از مهمترین واحدهای موثر در برقراری نظم و امنیت پایتخت جمهوری اسلامی ایران هستم.

وی افزود: با توجه به حساسیت کار شما و این‌که حضور گسترده شما می‌تواند اثر زیادی را در انضباط، نظم و آرامش شهروندان داشته باشد و وظایف و ماموریت‌های شما بسیار حائز اهمیت است، ترجیح دادم اولین نوبت در جمع شما برادران عزیزم باشم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، با اشاره به این‌که از همه تلاش‌ها، زحمات وخدمات شما تشکر می‌کنم و معتقدم که این تلاش‌ها، اقدامات و خدمات باید متفاوت‌تر و جدی‌تر و اثربخش‌تر باشد، بیان داشت: امروز نیروی انتظامی که با عنایت به کلام نورانی مقام معظم رهبری مصداق واقعی مجاهدان فی سبیل الله هستند، از اثر گذارترین مجموعه‌های امنیتی کشور می‌باشد.

وی با اشاره به این‌که نیروی انتظامی از ارکان برقراری نظم و امنیت کشور از نقطه صفر مرزی تا عمق شهر‌ها و روستاها است، گفت: امروز نیروی انتظامی دارای ماموریت‌های متنوع و متکثری است؛ تا بدانجا که مردم این کشور همواره به امید وجود پلیس، در عرصه‌های مختلف اقتصادی، علمی، فرهنگی و... مشغول تلاش‌های روزمره خود هستند.

سردار رحیمی خاطر نشان کرد: کار برقراری نظم و امنیت به مثابه نقطه آغازین هر کاری است و اگر نظم و امنیت نباشد، هیچ تشکیلاتی نمی‌تواند به فعالیت‌های خود بپردازد.

این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به این‌که یکی از مهمترین و خطیرترین وظایف امروز بر عهده پلیس و ناجا است و از این‌رو باید جایگاه خود را بدانید و حساسیت کار خود را متوجه باشید، بیان داشت: در اجرای این مهم، اساسی‌ترین نکته‌ای که باید مد نظر ما باشد، این است که باید به مردم کشور و شهرمان احترام بگذاریم؛ چرا که ما نوکر و خادم مردم هستیم.

فرمانده انتظامی پایتخت گفت: یادمان باشد برای خدمت به مردم آمده‌ایم؛ چرا که فلسفه شکل‌گیری نیروی انتظامی، ارایه خدمت و مراقبت از مردم و ایجاد آرامش و ارتقا نظم و امنیت جامعه است و ما آمده‌ایم تا از مردم مواظبت و مراقبت کنیم.

سردار رحیمی عنوان داشت: وجود یک پلیس باید مظهر آرامش، نظم و انضباط و اقتدار باشد و اگر این‌گونه باشد، بدانید که مفید و موثر واقع خواهد شد و در غیر این صورت است که مسیر را اشتباه رفته‌اید.

وی با اشاره به این‌که پلیس معرف اخلاق اجتماعی جامعه است و باید با رفتارهایش، رفتار جامعه را تغییر دهد و با هنجارهایی که در ماموریت‌هایش انجام می‌دهد، ناهنجاری‌ها را از بین ببرد و نباید عامل پلشتی‌ها و رفتارهای ناشایست باشد، گفت: با مردم باید لطیف‌ترین، مودبانه‌ترین و بهترین برخورد را داشته باشیم؛ چرا که ما خادم مردم هستیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در پایان با تاکید بر لزوم داشتن گشت‌های هدفمند، بیان داشت: باید گشت‌ها هدفمند و اثرگذار باشند و با احترام به مردم با چشمانی باز و تیز بین با کوچکترین مورد ناامنی و بی‌نظمی برخورد شود.

منبع: مهر
کد مطلب: 76330
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود