شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 21 Oct 2017
۰

موشک‌های پیونگ یانگ به آمریکا می‌رسند؟

شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۵
مجله آمریکایی نیوزویک با انتشار گزارشی، اعلام کرد: موشک‌هایی که کره شمالی در جولای گذشته مورد آزمایش قرارداد، قادر نیستند وزن کلاهک هسته‌ای تا آمریکا را تحمل کنند.
موشک‌های پیونگ یانگ به آمریکا می‌رسند؟
به گزارش خدمت؛ نیوزویک با استناد به گزارشی از موسسه تکنولوژی ماساچوست و دو تن از کارشناسان شرکت فناوری شموکرآلمان به اسامی "مارکوس شیلر و رابرت شموکر" که در زمینه فناوری‌های موشکی با ناتو همکاری می‌کنند، این گزارش را ارائه کرده است.

کارشناسان به این نتیجه رسیدند، دو موشکی که پیونگ یانگ در چهارم و 28 ژوئیه آزمایش کرد، حامل محموله‌های سبکی بودند که به بالا پرتاب شدند؛ اما این موشک‌ها برای حمل کلاهک‌های هسته‌ای سنگین‌تر، با مشکل مواجه خواهند بود.

ایالات متحده آمریکا، ژاپن و کره جنوبی اعلام کردند که کره شمالی به‌تازگی موشک بالستیک قاره‌پیما آزمایش کرده، در حالی‌که وزارت دفاع روسیه با تکذیب این خبر، آزمایش موشکی میان برد پیونگ یانگ را مورد تایید قرار داد.

جهانیان با شنیدن این خبر ناگهانی که "تجهیز کره شمالی به موشک‌های بالستیک قاره‌پیما که قادر است سواحل غربی آمریکا را هدف قرارداد" غافلگیر شدند؛ اما پس از بررسی دقیق درباره نوع، اندازه موتورهای موشکی، مدت زمان مورد نظر برای اصابت و همچنین ماهیت سوخت استفاده شده و دیگر عوامل فنی در این موشک‌ها، مشخص شد که این موشک‌ها در حقیقت کلاهک‌های هسته‌ای بسیار کوچکی را حمل می‌کنند که وزنشان با وزن کلاهک‌های هسته‌ای جنگی هم‌خوانی ندارد.

در همین حال، "تید بوستول" یکی از کارشناسان برجسته موسسه تکنولوژی ماساچوست آمریکا، موشک‌های پیونگ یانگ را "فریبکارانه" توصیف کرد. به باور تحلیلگران و کارشناسان، تصمیم‌گیران در کره شمالی، موشک‌هایشان را برای اوج‌گیری هر چه بیشتر به طرف بالا طراحی می‌کنند؛ در حالی‌که تجربه نشان نداده که این موشک‌ها می‌توانند مسافت زیادی را برای هدف قرار دادن اهدافی در آلاسکا یا دیگر مناطق آمریکا طی کند یا خیر؟ به گفته کارشناسان، بعید به‌نظر می‌رسد که وزن نسل اول بمب‌های هسته‌ای کره شمالی بسیار کمتر از 500 کیلوگرم باشد؛ پس نتیجه می‌گیریم که هر نوعی از موشک "هواسونگ-14" قادر نیست که آمریکا را هدف قرار دهد.

پیش‌تر، خبرگزاری کره شمالی امروز اعلام کرد: پیونگ یانک فناوری موشک‌های قاره‌پیمای قادر به حمل کلاهک هسته‌ای را دارد و این موشک‌ها می‌توانند قلب آمریکا را هدف قرار دهند.

بر پایه این گزارش، کره شمالی شنبه گذشته، یک موشک قاره‌پیما به نام "هواسونگ" را زیر نظر کیم جونگ اون، رهبر این کشور آزمایش کرد.

منبع: برنا
کد مطلب: 76309
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود