يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 22 Oct 2017
۰

پرونده بنیتا به دادگاه ارجاع شد

جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: پرونده بینتا پس از صدور کیفرخواست متهمان پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد.
پرونده بنیتا به دادگاه ارجاع شد
به گزارش خدمت؛ غلامحسین اسماعیلی گفت: پرونده بینتا پس از صدور کیفرخواست متهمان، به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد.

وي تاکید کرد: این پرونده در اسرع وقت با رعایت ضوابط و مقررات قانونی به صورت ویژه و فوق العاده مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

بر این اساس، ٢٩ تیرماه، خبر گم شدن کودک هشت‌ماهه‌ای به نام بنیتا و صدای لرزان مادری که از مردم تقاضای کمک می‌کرد، در فضای مجازی دست به دست شد. هشت روز از این ماجرا گذشت؛ در حالی‌که تلاش‌های پدر و مادر و اعضای فامیل و پلیس آگاهی بی‌نتیجه مانده بود، خبری تلخ مبنی بر فوت کودک هشت‌ماهه در رسانه‌ها پیچید.

کودک هشت‌ماهه، قربانی بی‌دفاعی‌ای بود که در جریان یک سرقت برای همیشه به خواب ابدی رفت.

پس از اعلام موضوع به پلیس، در جریان تحقیقات، ماموران پلیس آگاهی تهران، متوجه رد پای دو سارق حرفه‌ای لوازم داخل خودرو شدند.

با شناسایی مخفیگاه یکی از این سارقان، او اعتراف کرد که خودرو و بچه در اختیار هم‌دستش است. با دستگیری سارق دوم، او در بازجویی‌ها منکر هر گونه سرقت شد تا این‌که پس از روبرو شدن با هم‌دستش، لب به اعتراف گشود.

سارق در بازجویی‌ها اعتراف کرد که پس از سرقت خودرو از مشیریه به‌همراه کودک، آن را همان روز در یکی از خیابان‌های پاکدشت آورده و پس از بالا کشیدن شیشه‌ها، آن را ر‌ها کرده است.

ماموران بلافاصله به محل ر‌ها کردن خودرو در محله‌ای خلوت رفته و با جسد بنیتای هشت‌ماهه که به‌دلیل گرما، تشنگی و گرسنگی دچار جمود نعشی شده بود، روبرو شدند.

پس از آن، با درخواست دادستان عمومی و انقلاب پاکدشت و موافقت شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان تهران که ریاست آن به‌عهده رئیس کل دادگستری استان تهران است، پرونده مربوط به فوت بنیتا، از دادسرای پاکدشت به دادسرای عمومی و انقلاب تهران احاله شد و هفته گذشته، دادستان تهران از صدور کیفرخواست دائر بر قتل عمد در این پرونده خبر داد.

منبع: میزان
کد مطلب: 76245
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود