يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 22 Oct 2017
۰

موافقت عراق و امارات برای کاهش تولید نفت

چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۵
اوپک اعلام کرد، کشورهای عراق، امارات و قزاقستان که از تعهدات خود به موجب توافق کاهش تولید تبعیت نکرده بودند، در نشست ابوظبی بر تعهد خود نسبت به توافق کاهش تولید تاکید کردند.
موافقت عراق و امارات برای کاهش تولید نفت
به گزارش خدمت؛ اوپک اعلام کرد، کشورهای عراق، امارات و قزاقستان که از تعهدات خود به موجب توافق کاهش تولید تبعیت نکرده بودند، در نشست ابوظبی بر تعهد خود نسبت به توافق کاهش تولید تاکید کردند.

اوپک با انتشار بیانیه‌ای روی سایت اینترنتی خود اعلام کرد: «همه کشورهای حمایت کامل خود» از سیستم نظارت بر کاهش تولید «به‌منظور دست‌یابی به هدف دست‌یابی به تبعیت کامل را اعلام کردند.»

این نشست که به ریاست مشترک کویت و روسیه برگزار شد، پس از آن برنامه‌ریزی شد که چند کشور به تعهدات خود در قبال توافق کاهش تولید عمل نمی‌کردند. 24 تولیدکننده از کشورهای عضو و غیر عضو اوپک سال گذشته توافق کردند که به‌منظور مهار مازاد عرضه، روزانه حدود 1.8 میلیون بشکه از تولید خود بکاهند.

به‌دلیل نگرانی‌ها از این‌که این توافق نتواند میزان ذخایر جهانی نفت را کاهش دهد، قیمت‌ها در سال جاری 8 درصد کاهش یافته است. وزیر انرژی عربستان ماه گذشته وعده داد که فشارها بر کشورهایی که از توافق کاهش تولید تبعیت نمی‌کنند را افزایش دهد.

به گفته دو منبع آگاه، عراق و امارات در این نشست اعلام کرده‌اند که برآوردهای اوپک از میزان تولید آن‌ها که بر مبنای اطلاعات منابع خارجی تخمین زده شده و نشان می‌دهد که این کشورها از توافق پیروی نکرده‌اند، نادرست بوده است.

آمارهای آژانس بین‌المللی انرژی نشان می‌دهد که تبعیت عراق از توافق کاهش تولید در ماه ژوئن 29 درصد و تبعیت امارات تنها 60 درصد بوده است. عراق در این نشست گفته که برآوردهایی که اوپک از آن‌ها برای ارزیابی میزان تبعیت کشورها استفاده می‌کند، غیر دقیق است و این کشور کل کاهش تولیدی را که به آن متعهد بوده اجرا کرده است.

قزاقستان، به جای این‌که میزان تولید خود را آن‌طور که وعده داده بود، کاهش دهد، افزایش داده است.

منبع: مشرق
کد مطلب: 76228
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود