شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 21 Oct 2017
۰

هنوز با ۶۰ درصد سقف تعیین شده برای تعداد کلانتری‌ها فاصله داریم

چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۲
استاندار تهران گفت: در اوایل دهه ۷۰ مصوبه شورای عالی داشتیم تعداد کلانتری‌ها و سرکلانتری‌ها چقدر باشد، اما هنوز به ۶۰ درصد سقف تعیین شده نرسیده‌ایم.
هنوز با ۶۰ درصد سقف تعیین شده برای تعداد کلانتری‌ها فاصله داریم
به گزارش خدمت؛ استاندار تهران در جلسه تودیع و معارفه رییس پلیس پایتخت گفت: خدا را شاکرم که توفیق شد در جمع زحمت کشان نظم و امنیت تهران بزرگ باشم. نگاهی کوتاهی به گذشته پلیس در تمام دنیا نشان می دهد که پلیس رویکرد اجتماعی را در پیش گرفته است نقش اول را هر کجا به مردم دادیم پیروز میدان بودیم.

وی با اشاره به جنگ ۸ ساله عراق علیه ایران گفت: اعتماد امام به مردم باعث پیروزی ملت ایران شد. هر جا به مردم اعتماد کردیم، برگ برنده داشتیم و موفقیت‌مان تضمین شده بود.

استاندار تهران ادامه داد: در همه بخش‌های اقتصادی و اجتماعی باید در مسیر مردم گام برداریم؛ در حالی‌که نقش مردم همیشه پر رنگ است و نظام ایران نظام مردمی است.

وی گفت: از سال ۹۰ تا کنون که سکاندار استانداری تهران هستم، همیشه گفته‌ام که تعامل، اتحاد و هماهنگی باعث پیشرفت در فعالیت‌ها و خدمت‌ها می‌شود. خدمت به مردم یک توفیق الهی است. در این ۴ سال با همین شعار در شورای تامین استان تهران هیچ اختلافی خدا را شکر نداشتیم.

هاشمی ادامه داد: برخورد فیزیکی به هیچ وجه در تهران نداشتیم؛ این‌همه تجمعات در تهران، هیچ‌کدام به مشکل نخورده است. کدام نشست و جلسه و تجمع صنفی به زد و خورد کشیده شده است؟ روزبه‌روز به این تجمعات اضافه می‌شود؛ اما خدا را شکر همه تجمعات با کمترین ضد و خورد به پایان می‌رسد.

هاشمی تاکید کرد: خوشحالیم که با همدلی و همفکری و در سال اقتصاد مقاومتی ۱۵ دستگاه تهران رتبه اول را کسب کردند که ناجا هم یکی از این دستگاه‌ها بود. هر سال در تهران بین ۵ تا ۷ هزار میلیارد تومان افزایش درآمد داریم؛ ولی یک ریال از این درآمد خرج تهران نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در اوایل دهه ۷۰ مصوبه شورای عالی داشتیم تعداد کلانتری ها و سرکلانتری‌ها چقدر باشد. هنوز با ۶۰ درصد سقف تعیین شده نرسیده ایم خیلی هم با وزیر کشور صحبت کردیم انتظار داریم تهران تقویت شود. فرماندهی غرب و شرق تهران با حداقل امکانات راه‌اندازی شده‌اند.

استاندار تهران گفت، تنها کاری که در تهران انجام شد، هویت‌شناسی تهران در قوه مجریه و قضایه بود که این مهم در سفرهای استانی روسای قوه مجریه و قضاییه شناسانده شدند. با سفرهایی که در سطح استان‌های تهران انجام شد، باعث شدند بخش قابل توجهی از امکانات را تخصیص بدهند که جا دارد از رییس جمهور منتخب و آیت‌الله آملی لاریجانی تشکر کنم.

وی گفت: در بحث انتخابات ریاست جمهوری، همه ریزه‌کاری‌ها دست ناجا بود، خوشبختانه هیچ اتفاقی هم رخ نداد. در راهپیمایی ۲۲ بهمن و مراسم تشییع آیت‌الله رفسنجانی، خود سردار ساجدی‌نیا دخالت کرده و شعارهای مخالف را به شعارهای وحدت آفرین تبدیل کردند.

وی با تشکر از زحمات پلیس برای ایجاد نظم و امنیت در جامعه گفت، نبود امکانات هیچ‌وقت باعث نشد که در مجموعه پلیس کاری انجام نشود.

منبع: مهر
کد مطلب: 76216
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود