واشنگتن باید مذاکره بدون پیش‌شرط با کره شمالی را آغاز کند

18 مرداد 1396 ساعت 12:21

یک سناتور ارشد آمریکایی بر این باور است که واشنگتن باید مذاکرات در سطح عالی را با کره شمالی آغاز کند؛ چرا که سیاست انزوا، کارایی لازم را ندارد.


به گزارش خدمت؛ دایان فاین اشتاین سناتور آمریکایی سه شنبه با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد: ایالات متحده باید مذاکرات در سطح عالی را با کره شمالی درباره برنامه اتمی اش آغاز کند زیرا انزوا کارایی ندارد.

وی در ادامه تصریح کرد: سیاست ما در قبال منزوی کردن کره شمالی کارایی ندارد. آمریکا باید فورا وارد مذاکرات در سطح عالی و بدون پیش شرط با کره شمالی شود.

بیانیه این سناتور ارشد آمریکایی در شرایطی منتشر شده است که کره شمالی تا کنون 2 فروند موشک بالستیک قاره‌پیما را با موفقیت آزمایش کرده است.

ارتش کره شمالی تهدید کرده است که در حال بررسی طرح عملیاتی برای حمله به مناطق اطراف گوام با موشک‌های بالستیک استراتژیک دارای برد متوسط و دوربرد است.

این تهدید تنها ساعاتی بعد از آن مطرح شده که ترامپ به پیونگ‌یانگ هشدار داد، چنانچه به تهدید آمریکا ادامه بدهد، با آتش و خشمی روبرو خواهد شد که دنیا هرگز ندیده است.

فاین اشتاین در واکنش به اظهارات اخیر ترامپ، تاکید کرد: این‌گونه اظهارات ترامپ درباره کره شمالی، کمکی به حل و فصل اوضاع نخواهد کرد.

شورای امنیت سازمان ملل، روز شنبه تحریم‌های سخت و جدیدی را علیه کره شمالی وضع کرده است. قطعنامه جدید شورای امنیت می‌تواند درآمدهای صادراتی 3 میلیارد دلاری کره شمالی را به یک‌سوم کاهش دهد.

منبع: تسنیم


کد مطلب: 76215

آدرس مطلب: http://www.khedmat.ir/news/76215/واشنگتن-باید-مذاکره-بدون-پیش-شرط-کره-شمالی-آغاز-کند

خدمت
  http://www.khedmat.ir