يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 22 Oct 2017
۰

این روغن جایگزین تمام روغن‌ها است!

سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۶
روغن کنجد بسیار خوش عطر و بو بوده که به‌راحتی می‌توان آن را جایگزین روغن‌های خوراکی دیگر کرد.
این روغن جایگزین تمام روغن‌ها است!
به گزارش خدمت؛ مهدی شادنوش، متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی، در خصوص استفاده از روغن کنجد اظهار کرد: روغن کنجد پرس سرد با استفاده از وارد کردن فشار به دانه‌های کنجد به‌دست می‌آید و استخراج آن از دانه روغن صرفا یک روش مکانیکی است و هیچ‌گونه فرآوری یا افزودنی به دانه کنجد اعمال نمی‌شود.

وی افزود: در صورتی که روغن ارده که گاهی به روغن کنجد ارده نیز معروف است، از ارده استخراج می‌شود و ارده به‌وسیله حرارت دادن و سرخ کردن کنجد یا به عبارتی بو دادن کنجد و سپس آسیاب نمودن آن تولید می‌شود.

وی تصریح کرد: می‌توان نتیجه گرفت که روغنی که از ارده به‌دست می‌آید، روغن کنجد بو داده است؛ در حالی‌که روغن پرس سرد کنجد، مستقیما از کنجد خام به‌دست می‌آید.

این متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی اظهار کرد: روغن پرس سرد کنجد دقیقا همان خواص کنجد را دارد، چون هیچ تغییری در کنجد ایجاد نمی‌کند و روغن کنجد پرس سرد بسیار خوش عطر و بو بوده که به‌راحتی می‌توان آن را جایگزین روغن‌های خوراکی دیگر نمود.

به گفته شادنوش ترکیب اسید‌های چرب روغن کنجد به گونه‌ای است که برای هر سه مصرف سرخ کردن، پخت و پز و سالاد قابل استفاده است، در واقع کنجد حاوی آنتی اکسیدان‌های طبیعی است که باعث از بین رفتن سرطان‌های خفته در بدن شده و موجب جلوگیری از سرطان‌های دستگاه گوارش، پروستات و سینه می‌شود. همچنین این روغن به‌دلیل دارا بودن ویتامین E، موجب شفافیت و لطافت پوست می‌شود.

منبع: افکار
کد مطلب: 76170
نام شما

آدرس ايميل شما

چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه