يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 22 Oct 2017
۰

نفر اول داعش در آلمان محاکمه می‌شود

سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۶
دادگاه عالی شهر سیلله در ایالت زاکسن اعلام کرد، روز 19 سپتامبر آینده، اولین جلسه محاکمه یک شهروند عراقی به نام "ابو ولاء" است که دادستانی آلمان، وی را "نفر اول داعش" در آن کشور می‌داند.
نفر اول داعش در آلمان محاکمه می‌شود
به گزارش خدمت؛ روزنامه "الشرق الاوسط" در این‌باره نوشت: "احمد عبدالعزیز" ملقب به "ابو ولاء"(33 ساله) در دو سال اخیر به‌علت فعالیت به‌عنوان یک مبلغ افراطی، به القاب متعددی مشهور شده است. طرفدارانش وی را "شیخ" می‌نامند؛ اما وزیر کشور ایالت راین، وی را "توطئه‌گر خطرناک" می‌نامد.

روزنامه‌های آلمانی، نام "مبلغ تروریسم" را بر وی گذاشته‌اند. این در حالی است که در دادخواست اقامه شده علیه وی توسط دادستانی کل، از وی با نام "نفر اول داعش" یاد شده است.

این روزنامه افزود: اداره دفاع از قانون اساسی آلمان(اداره کل امنیت عمومی) از این مبلغ با نام فرد بدون چهره یاد کرده است؛ زیرا وی چهره‌اش را هرگز نشان نمی‌دهد و همه ویدئوهایی که از خطبه‌ها و سخنرانی‌هایش بر روی پایگاه یوتیوب قرار گرفته است، از پشت سر فیلمبرداری شده‌اند.

دادستانی آلمان، وی را به مدیریت یک شبکه تروریستی با هدف جذب جوانان آلمانی برای پیوستن به گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق و زمینه‌سازی برای اقدامات خشونت‌بار، با هدف به خطر انداختن امنیت آلمان متهم کرده‌اند. وی همچنین به سفر محرمانه به عراق و جنگیدن به‌عنوان عنصر داعش، متهم شده است.

به گفته دادستانی آلمان، قرار است دادگاه، احمد عبدالعزیز عبدالله(ابو ولاء) ساکن شهر تونیزفورست و 4 هم‌دست وی به نام‌های "حسن سین" دارای اصالت ترکیه‌ای و مقیم دورتموند، "بوبان سین" آلمانی صربی الأصل، محمود واو آلمانی، احمد ف ی، کامرونی مقیم هلدزهایم را محاکمه کند.

منبع: افکار
کد مطلب: 76160
نام شما

آدرس ايميل شما

چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه