جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ - 22 Sep 2017
۰

جزئیات تشییع و خاکسپاری ۱۵ پیکر شهید در مازندران

دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۳
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مازندران گفت: هویت دو تن از این ۱۵ شهید مشخص شده که اطلاعات و مشخصات آن‌ها متعاقباً اعلام خواهد شد.
جزئیات تشییع و خاکسپاری ۱۵ پیکر شهید در مازندران
به گزارش خدمت؛ سردار عبدالله ملکی، با اشاره به این‌که استان مازندران در سال‌روز شهادت امام جعفر صادق(ع)، میزبان پیکرهای ۱۵ شهید دوران دفاع مقدس است، بیان کرد: پیکرهای این شهدا که به‌تازگی مورد تفحص قرار گرفتند، روز پنج‌شنبه ۲۹ تیرماه، در شهرهای ساری، بابل، بندپی شرقی بابل، بابلسر و بلده نور، تشییع و خاکسپاری خواهند شد.

وی با بیان این‌که شهدای گمنام در تاریخ ۲۶ تیرماه تحویل مسؤولان استانی شود، افزود: قرار است این شهدا از محور هراز وارد استان شوند و ساعت ۶ بعد از ظهر همان روز در میدان قائم آمل مورد استقبال قرار گیرند. مراسم وداع با ۱۵ شهید دوران دفاع مقدس در شب ۲۶ تیرماه(دوشنبه) بعد از نماز مغرب و عشاء در حسینیه عاشقان کربلای سپاه ساری برگزار خواهد شد.

ملکی خاطرنشان کرد: پس از مراسم وداع، پیکرهای ۱۳ شهید گمنام به شهرهای مورد نظر انتقال داده می‌شوند و در اختیار مسؤولان سپاه شهرستان‌ها قرار خواهند گرفت. همچنین پیکرهای دو شهید گمنام که قرار است در ساری تشییع شود، تحویل سپاه کربلا خواهد شد.

وی ادامه داد: این دو شهید گمنام ۱۷ و ۲۲ ساله که به ترتیب در عملیات کربلای ۴(ام‌الرصاص) و خیبر(جزیره مجنون) به شهادت رسیدند، پس از تشییع به محل خاکسپاری ستاد سپاه کربلا و ستاد نیروی انتظامی استان، انتقال داده و تدفین می‌شوند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران زمان تشییع شهدای گمنام ساری را ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح اعلام کرد که از میدان شهدا به سمت امامزاده یحیی ساری توسط هیئت‌های عزاداری، تشییع می‌شوند. پیکرهای سه شهید گمنام ۱۷، ۲۵ و ۲۶ ساله که به ترتیب در عملیات‌های بدر(شرق دجله)، کربلای ۴(ام الرصاص) و خیبر(جزیره مجنون) به شهادت رسیدند، بعد از ظهر همان روز در شهرستان بلده نور تشییع می‌شوند.

ملکی گفت: شهرستان بابلسر میزبان پیکرهای پنج شهید گمنام است که سه شهید ۳۵، ۲۱ و ۱۹ ساله که در عملیات‌های خیبر(جزیره مجنون)، بدر(شرق دجله) و محرم(شرهانی) تفحص شدند در هادی‌شهر و پیکرهای دو شهید ۱۶ و ۱۹ ساله که در عملیات خیبر و بدر به شهادت رسیدند، در پدافند هوایی این شهرستان مورد خاکسپاری قرار می‌گیرند.

وی با اعلام این‌که سه شهید گمنام میهمان مردم شهر بندپی شرقی بابل هستند، افزود: این سه شهید در عملیات‌های خیبر(جزیره مجنون)، بدر(شرق دجله) و والفجر هشت(فاو) تفحص شدند که به ترتیب ۳۰، ۱۹ و ۲۰ ساله هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران در پایان گفت: هویت دو تن از شهدای مورد نظر مشخص شده که اطلاعات و مشخصات این شهدا متعاقباً اعلام خواهد شد.

منبع: مشرق
کد مطلب: 74754
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟