پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - 21 Sep 2017
۰

مرگ ۱۶ پرستار به‌دلیل فشار کاری زیاد

يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۶
رئیس سازمان نظام پرستاری کشور، از مرگ ۱۶ پرستار طی یک‌سال و اندی گذشته بر اثر سندروم سختی کار خبر داد.
مرگ ۱۶ پرستار به‌دلیل فشار کاری زیاد
به گزارش خدمت به نقل از مشرق؛ علی‌محمد آدابی، در نشست خبری با موضوع تربیت پرستار بیمارستانی، اظهار داشت: طی یک‌سال و اندی گذشته، 16 پرستار کشور به‌دلیل سندورم کار، از دنیا رفتند؛ در حالی‌که در دنیا سندورم سختی کار مهار شده است و در کشورهای دیگر پرستاران به‌دلیل سختی کار فوت نمی‌کنند.

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور ادامه داد: این 16 پرستار از مردان و زنان پرستار کشور بودند که بین 25 تا 45 سال سن داشتند.

آدابی تصریح کرد: کمبود پزشک در کشور بسیار بیشتر از پرستار است؛ ولی سئوال اینجاست که چرا برای این رشته‌ها نیروی کمکی تربیت نمی‌شود؛ ولی با تصمیمات در حوزه پرستاری باعث خانه‌نشینی پرستاران و مهاجرت آنان از کشور هستیم.

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور عنوان کرد: مردم وقتی حق بیمه پرداخت می‌کنند، توقع دارند تا خدمات کارشناسی پرستاری را دریافت کنند و نباید خدمات پایین‌تر پرستاری دریافت کنند‌؛ زیرا امکان دارد خطای پرستاری بالا رود.

آدابی درباره تفاوت آموزش پرستار در دانشکده‌های پرستاری با تربیت پرستاری در بیمارستان‌ها عنوان کرد: امکانات تربیت پرستاران به مانند دانشکده‌ها در بیمارستان‌ها وجود ندارد؛ وقتی بیمارستان‌های ما این‌همه کمبود دارند؛ مسلماً آموزش در بیمارستان‌ها جایگاه پرستاران را پایین می‌آورد.

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور بیان داشت: حرف ما این است برای تربیت پرستار بیمارستانی، کارگروه مشخصی شکل بگیرد و پس از دریافت‌های مجوزهای لازم، روند تربیت پرستار بیمارستانی بر اساس ظرفیت‌های لازم انجام شود.
کد مطلب: 74712
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟