پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - 21 Sep 2017
۰

صاعقه خانه‌ای را به آتش کشید

يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۷
یک خانه مسکونی، بر اثر اصابت صاعقه در شهرک امیرکبیر زنجان دچار آتش‌سوزی شد.
صاعقه خانه‌ای را به آتش کشید
به گزارش خدمت؛ ابوالفضل رستمی معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان روز یک‌شنبه گفت: این آتش سوزی عصر جمعه و به‌دلیل وجود دوشاخه لباسشویی در پریز برق و هنگام وقوع رعد و برق اتفاق افتاد.

وی با بیان این‌که هنگام اصابت صاعقه هیچ‌یک از اعضای خانواده در منزل نبودند، اظهار کرد: با توجه به نامساعد بودن وضعیت جوی و همچنین کند، سوزی وسایل و تجهیزات، همسایه‌ها دیر، از آتش‌سوزی مطلع شده و تا آتش‌نشانی زنجان را در جریان حادثه قرار دهند، بسیاری از لوازم موجود در این منزل مسکونی طعمه حریق شده بود.

رستمی افزود: برای اطفاء آتش این منزل مسکونی 18 آتش نشان از ایستگاه‌های 5، 2 و 3 که به ترتیب در کوی نگین، مجتمع ادارات و سایت کارگاهی قرار دارند به محل حادثه عزیمت و پس از قطع کردن منابع انرژی گاز و برق از طریق پنجره وارد منزل شده و نسبت به اطفاء و مهار آتش اقدام و سپس مالک را از وقوع حادثه باخبر کردند.

وی با تاکید بر این‌که باید قبل از ترک محل، دوشاخه وسایل برقی از پریز بیرون کشیده شود، گفت: اگر وسایل برقی در پریز باشد، در این صورت برق تا محل برد مقاومت دستگاه‌ها جریان دارد که ممکن است بر اثر صاعقه، ولتاژ برق افزایش یافته و موجب آسیب ترانزیستور و خازن‌های دستگاه برد شده و آتش‌سوزی اتفاق بیفتد.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان گفت: هنگام رعد و برق، افراد باید دوشاخه وسایل برقی در حال کار را نیز از پریزها بیرون بکشند تا آسیبی به آن‌ها وارد نشود و اطمینانی به وجود محافظ برق نیز نداشته باشند.

منبع: ایران
کد مطلب: 74709
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟