پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - 21 Sep 2017
۰

هماهنگی‌ لازم برای کاهش نرخ سود در بانک‌های خصوصی انجام شد

يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۲
رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی، با بیان این‌که برای کاهش نرخ سود بایستی نفع سپرده‌گذاران، تولیدکنندگان و بانک‌ها را در نظر گرفت گفت: هماهنگی‌های لازم برای کاهش نرخ سود سپرده در بانک‌های خصوصی نیز انجام شده است.
هماهنگی‌ لازم برای کاهش نرخ سود در بانک‌های خصوصی انجام شد
به گزارش خدمت؛ محمدرضا حسین‌زاده -رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی- با بیان این‌که کاهش نرخ سود بانکی در شرایط فعلی به یک ضرورت تبدیل شده است، از هماهنگی‌های انجام شده برای کاهش نرخ سود در بانک‌های خصوصی نیز خبر داد.

وی ادامه داد: به‌طور معمول نرخ سود در بانک‌های دولتی کمتر از بانک‌های خصوصی است؛ اما به‌نظر می‌رسد بانک‌های خصوصی نیز به این جمع‌بندی رسیده‌اند که نرخ سود خود را به تدریج کاهش دهند.

به گفته حسین‌زاده، در شورای هماهنگی مدیران بانک‌های دولتی، جلسات متعددی درباره نرخ سود برگزار شده و با بررسی شرایط اقتصادی کشور و در نظر گرفتن سیاست‌های دولت و بانک مرکزی مقرر شد متناسب با آن سیاست‌ها، نرخ سود سپرده کاهش پیدا کند.

مدیر عامل بانک ملی ایران، با بیان این‌که شورای پول و اعتبار نیز در کاهش نرخ سود بانکی نقش اساسی را ایفا خواهد کرد، گفت: با این‌حال بایستی به‌صورت تدریجی به سمت کاهش نرخ سود حرکت کنیم و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را نیز در نظر بگیریم.

وی در پاسخ به سوالی درباره نرخ قطعی سود بانکی گفت: به‌صورت دقیق نمی‌توان نرخ سودی را برای سال جاری در نظر گرفت؛ چرا که باید این نکته را توجه داشت که در حال حاضر بخشی از سپرده‌های جاری سپرده‌گذاران از محل دریافت سود بانکی تامین می‌شود.

حسین‌زاده ادامه داد: از سوی دیگر وضعیت تولیدکنندگان و بانک‌ها را نیز برای کاهش نرخ سود بانکی باید مد نظر قرار داد تا هیچ‌یک از این دو گروه متضرر نشوند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 74704
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟