پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - 21 Sep 2017
۰

مقام قطری: محصولات صادراتی فارس نیازمند ارتقای وضعیت بسته بندی است

يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸
هماهنگ کننده نمایشگاه های کشور قطر در نشستی با فعالان اقتصادی استان فارس گفت: محصولات و کالاهای مطلوبی در جمهوری اسلامی ایران و استان فارس تولید می شود اما این کالاها نیازمند ارتقای وضعیت بسته بندی است.
مقام قطری: محصولات صادراتی فارس نیازمند ارتقای وضعیت بسته بندی است
به گزارش خدمت؛ جابر عبدالله المنصوری در جلسه میز صادرات قطر که با حضور صادرکنندگان، بازرگانان و تجار استان فارس برگزار شد افزود: بی توجهی به کیفیت بسته بندی محصولات موجب از دست رفتن بازارهای صادراتی ایران شده است.

وی اظهار کرد: قطر یک کشور کوچک با مصرف زیاد است به طوری که واردات به این کشور از همه کشورها انجام می شود و مردم این کشور به دنبال استفاده از کالا های لوکس و به صورت دائم هستند، بنابراین بازار این کشور بسیار مقرون به صرفه است.

هماهنگ کننده نمایشگاه های کشور قطر بیان کرد: بازرگانان و فعالان بخش خصوصی استان فارس سابقه خوبی از فعالیت در کشور قطر دارند و باید تلاش کنند کالاهای خود را به بازار و مردم این کشور بشناسانند.
المنصوری با اشاره به فرصت برگزاری دو نمایشگاه کشور ایران در قطر اظهارداشت: کشور ایران و قطر در سال های گذشته نمایشگاه های متعددی برگزار کرده اند اما برپایی نمایشگاه در این فرصت زمانی یک فرصت ارزشمند و مناسب برای حضور کالاهای ایرانی در بازارهای قطر است.

وی بیان کرد: به دنبال برپایی این نمایشگاه، فرصت ارتباط حضوری بازرگانان 2 کشور نیز فراهم می شود که می تواند زمینه ساز تعاملات بیشتر اقتصادی باشد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز نیز در این نشست گفت: 2 نمایشگاه محصولات غذایی جمهوری اسلامی ایران، شهریور و مهرماه امسال در کشور قطر برگزار می شود که بر این باور هستیم که این نمایشگاه ها فرصتی برای فعالان بخش خصوصی است.

خسرو فروغان افزود: برپایی نمایشگاه در قطر دستارودهای مثبتی از جمله معرفی کالاهای با کیفت و تغییر نگرش نسبت به کالاهای ایرانی، دیدار حضوری تجار و بازرگانان دو کشور، رونق صادرات و ساماندهی امر صادرات به قطر را به دنبال دارد.

وی اضافه کرد: در گذشته نیز نمایشگاه هایی در کشور قطر برگزار و کالاهای ایرانی حضور وبازارهای خوبی داشتند اما این نمایشگاه رویکرد متفاوتی با گذشته دارد و منافع طولانی مدت صادرات کشور و منافع ملی را دنبال می کند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز با بیان اینکه نگاه ما به برپایی نمایشگاه در کشور قطر تنها برای فروش کالاهای ایرانی نیست بلکه دستیابی به بازار پایدار است، ادامه داد: همچنین همزمان با این نمایشگاه ها، هیات اقتصادی با حضور فعالان بخش های مختلف صادرات ساماندهی و رهسپار این کشور می شود.

فروغان با بیان اینکه میز صادرات به قطر مختص استان فارس نیست و بازرگانان و تجار سراسر کشور در این میز حضور دارند، اظهار کرد: همه فعالان بخش خصوصی در کشور باید برای حضور در نمایشگاه مواد غذایی ایران در قطر حضور و مشارکت پویایی داشته باشند.

وی افزود: نگاه ما در خصوص بازار قطر، احساسی و لحظه ای نبوده و نیست بلکه تلاش می کنیم همه فعالیت ها و اقدامات ما در راستای ماندگاری و پایداری در بازار قطر باشد.

او با بیان اینکه در حال حاضر روزانه کالاهای استان فارس به کشور قطر ارسال می شود بیان کرد: فرهنگ مصرف مردم کشور قطر متفاوت است و ما در بحث صادرات به بازار قطر به دنبال فرهنگ سازی استفاده از کالاهای ایرانی و تامین نیازهای مردم و بازار قطر هستیم.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان فارس هم در این نشست گفت: مسایل اقتصادی شاهراه ارتباط کشورها با یکدیگر است و برپایی نمایشگاه ها یکی از راحت ترین راه برای ورود به بازار کشورهای دیگر است که هزینه کم و تاثیر بسیار مثبتی دارد.

عبدالناصر اسکندری با اشاره به صدور مجوز برگزاری دو نمایشگاه مواد غذایی تازه و صنایع غذایی عام در شهریورماه و مهرماه جاری برای جمهوری اسلامی در کشور قطر افزود: کشور قطر بازار خوبی برای صادرات محصولات ایرانی است و انتظار می رود فعالان اقتصادی از این فرصت به خوبی استفاده کنند.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس نیز گفت: تنها برگزاری نمایشگاه هدف نیست بلکه به دنبال ایجاد شرایط حضور دائم تولیدکنندگان و صنعتگران ما در بازار قطر کشور و توسعه صادرات استان هستیم.

سید رضا ساداتی با بیان اینکه باید شرکت های معتبر و کالاهای با کیفیت بالا در این نمایشگاه شرکت کنند ادامه داد: حضور قوی و با کیفیت کالاهای استان فارس می تواند تاثیر مثبتی بر حضور پایدار تولیدات استان در کشور قطر باشد.

وی با اشاره به اینکه هم اینک روزانه 100 تن میوه و تره بار با کیفیت از شیراز به قطر ارسال می شود، اظهار کرد: هم اینک صادرکنندگان استان فارس با چند واسطه کالاهای خود را در بازار قطر عرضه می کنند که امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه این روند تغییر کنند.

منبع: ایرنا
کد مطلب: 74702
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟