جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ - 22 Sep 2017
۰

رژیم آل خلیفه عملیات استشهادی در قدس اشغالی را محکوم کرد

شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۴
وزیر خارجه آل خلیفه به‌جای محکوم کردن بسته شدن مسجدالاقصی، عملیات استشهادی جوانان فلسطینی را محکوم کرد.
رژیم آل خلیفه عملیات استشهادی در قدس اشغالی را محکوم کرد
به گزارش خدمت؛ خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه، وزیر خارجه بحرین در صفحه رسمی خود بر روی شبکه اجتماعی توییتر از اقدام شهادت‌طلبانه جوانان فلسطینی در مسجدالاقصی انتقاد کرد و این اقدام را نقض قراردادهای بین‌المللی دانست.

وی مدعی شد که نماز در مسجدالاقصی حق مسلمانان است؛ اما کشتن نیروهای پلیس اسرائیل بر خلاف معاهدات بین‌المللی به‌ویژه کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو است.

پیش از این محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی عملیات استشهادی جوانان فلسطینی را محکوم کرد.

این در حالی است که گروه‌های مختلف فلسطینی اقدام رژیم صهیونیستی در بسته شدن مسجدالاقصی را محکوم و آن را اعلام جنگ از سوی این رژیم دانستند.

صبح جمعه در پی یک عملیات استشهادی جدید در نزدیکی باب‌العمود در داخل محوطه مسجدالاقصی در قدس اشغالی، سه فلسطینی به شهادت رسیدند و پنج صهیونیست نیز زخمی شدند که دو تن از صهیونیست‌ها در پی شدت جراحات وارده به هلاکت رسیدند.

در پی این عملیات، پلیس رژیم صهیونیستی دروازه های شهر قدیمی در قدس و مسجدالاقصی را بست و به نمازگزاران اجازه ورود به این مسجد را نداد و از ورود شیخ حسین به مسجدالاقصی جلوگیری کرد.

این نخستین‌بار از سال 1967 میلادی به‌شمار می‌رود که رژیم صهیونیستی مانع از برگزاری نماز جمعه در مسجد الاقصی شد و اجازه نداد که صدای اذان از داخل این مسجد پخش شود.منبع: تسنیم
کد مطلب: 74662
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟