سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 24 Oct 2017
۰

تهدید و اخاذی خواستگار سابق در فضای مجازی

يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۸
رئیس پلیس فتا استان هرمزگان، از شناسایی و دستگیری عامل مزاحمت و تهدید به اخاذی در فضای مجازی خبر داد.
تهدید و اخاذی خواستگار سابق در فضای مجازی
به گزارش خدمت؛ سرهنگ دوم علی اصغر افتخاری گفت: در پی مراجعه احدی از شهروندان بندرعباسی مبنی بر ایجاد مزاحمت و تهدید به اخاذی موضوع به صورت ویژه در دستور کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: برابر اظهارات شاکیه، شخصی یا اشخاصی ناشناس در یکی از شبکه‌های اجتماعی با ساخت پروفایلی با تصاویر شاکیه اقدام به تهدید به انتشار تصاویر شخصی و خانوادگی می‌نمود و همچنین در قبال پخش نکردن تصاویر وی قصد اخاذی را نیز داشت.

سرهنگ افتخاری گفت: با انجام اقدامات فنی و تخصصی بر روی صفحه شبکه اجتماعی مورد نظر، فردی به هویت م.ع شناسایی گردید. ضمن دعوت از شاکیه به پلیس فتا، وی بیان داشت فرد شناسایی شده خواستگار سابق وی می‌باشد که به دلیل اختلافات به وجود آمده و همچنین مخالفت پدر شاکیه ارتباط آن‌ها قطع گردید.

این مقام انتظامی افزود: در ادامه، ضمن هماهنگی با مقام قضایی متهم در یک علمیات میدانی و شبانه‌روزی و رعایت اصل غافلگیری دستگیر گردید. همچنین در بازرسی بدنی متهم مقداری مواد مخدر شیشه و آلات و ادوات مصرف آن کشف و ضبط گردید.

وی با اشاره به این‌که متهم به‌دلیل مخالفت پدر شاکیه با ازدواج آن‌ها دست به این عمل زده بود، افزود: در بازجویی متهم معترف به بزه انتسابی گردید و بیان داشت در شبکه اجتماعی با شاکیه آشنا گردید و ضمن جلب اعتماد وی اقدام به برقراری تماس تلفنی با شاکیه نموده، همچنین چندین دفعه ملاقات حضوری با شاکیه پرونده داشته‌اند. در ادامه رابطه با توجه به اختلافات به‌وجود آمده و پاسخگو نبودن شاکیه و همچنین مخالفت پدر وی با ازداواج آن‌ها، صفحه‌ای در شبکه اجتماعی طراحی و تصاویر شاکیه را انتشار داده و وی را تهدید به اخاذی می‌نمود.

سرهنگ افتخاری با بیان این‌که شاکیه تمامی حرف‌های متهم را در بازجویی تایید نمود، گفت: پدر شاکیه با تحقیقاتی که از متهم داشته‌اند متوجه می‌شوند که وی 13 سال از دخترش بزرگ‌تر بوده و همچنین متهم سابقه ازدواج داشته‌ است و این دلایل باعث مخالفت پدر شاکیه با این ازدواج می‌شود. همچنین شاکیه بیان داشت متهم هویت واقعی خود را برای وی بازگو نکرده بود.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان، ضمن اشاره به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و ثبت گزارش مردمی در قسمت فوریت‌های سایبری راهی برای برقراری ارتباط مردم با پلیس فتا گفت: متاسفانه افرادی در فضای مجازی با هویت جعلی اقدام به کلاهبرداری می‌نمایند. شهروندان به این نکته توجه داشته باشند به راحتی به افراد در فضای مجازی اعتماد نکنند.

منبع: پلیس‌فتا
کد مطلب: 72801
نام شما

آدرس ايميل شما

این وسایل زنانه باعث حساسیت پوستی در کودکان می‌شود
فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!